adcov.com

Choroby tarczycy i soi

Produkty na bazie soi są coraz bardziej popularne w ostatnich latach. Stosowane w żywności, począwszy od mleka do hot dogów, soja jest postrzegane przez wiele osób dbających o zdrowie jak najlepszej alternatywy do spożywania produktów zwierzęcych. W tym samym czasie jednak doszło do spekulacji, że soja jest bezpośrednie połączenie do wzrostu przypadków choroby tarczycy.

Fakty

Soi pochodzi z rośliny soi, strączkowych pochodzi z wschodniej części Azji. Wegetarianie często wybierają produkty, które są na bazie soi, ponieważ naturalnie zawiera białko sojowe. Soja jest również postrzegane jako lepszej alternatywy niż spożywanie mięsa, ponieważ jest na bazie roślin i wolne od hormonów, że niektóre produkty zwierzęce mogą zawierać. Mleko sojowe i przekąski, takie jak bary muesli, wzrosły w popularności dla tych, którzy starają się żyć w zdrowszy sposób.

Znaczenie

W latach, że soja stała się bardziej popularna, przypadki choroby tarczycy wzrosła również. Istnieją spekulacje, że spożywanie soi i choroby tarczycy mogą być związane. W przypadku soi jest zużywana, działa jak hormonu. Sojowego zawiera goitrogens, które są substancjami, które mogą zakłócać czynność tarczycy tłumiąc jodu w organizmie. W rzadkich przypadkach może to spowodować obrzęk tarczycy. Jednak soja zawiera również izoflawony, które działają w organizmie jako przeciwutleniacze, ale również wykazały w niektórych badaniach, aby zapobiec tarczycy od pracy normalnie.

Rozważania

U zdrowych osób dorosłych, maksymalna ilość izoflawonów, które mogą być spożywane przed negatywny wpływ tarczycy wynosi 30 mg. Ci, którzy mają chorobę tarczycy i przyjmowanie leków już barierę przed takimi rodnikami, które mogą zakłócić tarczycy, więc utrzymanie soję całkowicie poza granice jest wątpliwa.

Nieporozumień

Z szumu o soi i choroby tarczycy może być związane, jest wiele pytań i wątpliwości. Niektórzy zwolennicy zdrowia tarczycy twierdzą, że najlepiej jest nie spożywać żadnych produktów tarczycy, a firmy, które sprzedają produkty na bazie soi są, w istocie, leżącego na konsumenta. Jest nawet obawa wzorze sojowy dla niemowląt. Jednakże, ponieważ te problemy na jaw, nie było dowodów na przeważającej że choroba tarczycy jest bezpośrednio związane ze spożyciem soi.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Każdy rodzaj żywności spożywane z umiarem jest zdrowe. Stąd sojowy okazał się być dobre dla własnego zdrowia, ale może powodować problemy, jeśli jest spożywane w ogromnych ilościach każdego dnia. Jednym sposobem, aby skompensować nadmiernego spożycia soi jest do spożywania jodu, który może być zawarty w dodatku, lub po prostu przez jedzenie jodowanej soli z innych produktów spożywczych. Osoby z istniejącego stanu tarczycy powinny skonsultować się z lekarzem na temat odpowiedniej ilości spożycia soi. Jednak osoby cierpiące na choroby tarczycy, jeśli pacjent przyjmuje leki, takie jak Synthroid, może to nie być problemem tak, ponieważ lek jest przyjmowany na czczo w godzinach porannych i działa w celu wyrównania ewentualnych zakłóceń w tarczycy.