adcov.com

Choroby skóry zwierząt

Swędzące zwierzęta nie są szczęśliwe zwierzęta. Nawet łagodne przypadki choroby skóry u zwierząt może prowadzić do dalszych problemów zdrowotnych i wpłynąć na jakość życia. Choroby skóry u zwierząt są najczęstszą przyczyną poszukiwania opieki weterynaryjnej.

Konie

Przyczyny chorób skóry u koni są zazwyczaj z powodu alergii lub pasożytów. Większość weterynarze zalecają wykluczeniu zakażenia pasożytami przed leczeniu alergii.

Psy

Oprócz alergii, chorób skóry u psów są najczęściej spowodowane przez którąkolwiek ze świerzbu skórnego lub pchły. Ślina pcheł jest bardzo drażniący dla skóry, dzięki czemu swędzenie pies. Świerzbowca drążącego jest zakażenie roztoczami. Jest to podobne do świerzb u ludzi.

Koty

Koty są również przedmiotem alergii i infekcji, jak również w chorobach autoimmunologicznych, które wpływają na skórę. Jednym z takich przypadłość nazywa pęcherzyca zwykła. Zaburzenie to powoduje, że organizm do ataku się, w wyniku czego sprowadza na skórę kota, który następnie zwrócić się do wrzodów.

Ptaki

Ptaki, zwłaszcza duże, przywiezione ptaki, są bardzo podatne na choroby zakaźne. Jedną z takich chorób, które ukazuje się na skórze nazywa wirus ospy. Zapalenie, zmiany i strupy są widoczne wokół głowy i powiek.

Świnie

Epitheliogenesis imperfecta jest niezwykła choroba skóry świni stwierdzono przy urodzeniu, gdzie obszary ciała świni są bez skóry.