adcov.com

Choroby oczu

Choroby oczu


Ten artykuł rozwiązać niektóre z głównych przyczyn ślepoty w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Inne choroby i stany nie omawiane tutaj oczne obejmują wspólne chorób i dolegliwości, takich jak zapalenie spojówek Pinkeye (), swędzenie oczu, niewyraźne widzenie, obrzęk, zaczerwienienie, ból, pływaków, plamy i miga. oraz uszkodzenia oczu. Ponadto, istnieje wiele chorób, które wynikają z chorób ogólnoustrojowych, takich jak toczeń, reumatoidalne zapalenie stawów i twardzina skóry. Podczas gdy niektóre choroby oczu nie można wyleczyć, wielu można zapobiec lub opóźnić przez wczesnego diagnozowania i leczenia przez lekarza okulisty. Gdy pacjent z rozpoznaniem stanu oka, konieczne jest, że rozkazy przez lekarza ściśle i wrócić do regularnych wizyt u okulisty.

Zaćma

Zaćma jest jedną z głównych przyczyn ślepoty na świecie, zgodnie z National Institutes of Health. Zaćma chmura soczewki oka, co trudno dostrzec w nich. Mimo, że coraz więcej osób w podeszłym wieku się zaćmy, młodzi ludzie czasami je dobrze. Ponad połowa ludzi na świecie ma zaćmę lub miały zaćmę usunięte chirurgicznie do czasu są one 80 lat. Niektóre objawy zaćmy są: niewyraźne widzenie; widzenie kolorów jako nudne lub wyblakłe; Trudność widząc w nocy; podwójne widzenie; i blask.

NIH radzi sobie kapelusz z szerokim rondem i okularów z ciemnymi szkłami, gdy w słońcu, aby opóźnić powstawanie zaćmy. Zaćma jest progresywny i może trwać wiele lat, aby spowodować utratę wzroku. Na początku przy użyciu szkła powiększającego, coraz silniejsze okulary i lepsze oświetlenie może pomóc. Gdy zaćmy usunięto chirurgicznie obiektywu jest usuwany i zastępowany sztuczną.

Jaskra

Jaskra jest inny główną przyczyną ślepoty. To oko choroba uszkadza nerw wzrokowy, kiedy wzrasta ciśnienie wewnątrz oka. Murzyni i Latynosi są bardziej prawdopodobne niż biali dostać choroby. Bo tam są często żadnych objawów na początku, wiele osób, które mają jaskrę nie wie, że ma go. Osoby najbardziej zagrożone są: Czarni ponad 40 lat; każdy po 60, a zwłaszcza Latynosi; i każdy z wywiadem rodzinnym w kierunku jaskry.
Chociaż nie ma lekarstwa na jaskrę, leczenie polega na receptę, krople do oczu, a czasami nawet operacji. Choroba powinna być wcześnie wykryty, a leczenie może zapobiec lub odroczyć trwałe uszkodzenie nerwu wzrokowego.

Zwyrodnienie plamki żółtej

Ponieważ wpływa głównie ludzi, którzy są 50 lat i starszych, przy czym liczba osób dotkniętych rośnie w miarę starzenia się, choroba ta często nazywana jest związane z wiekiem zwyrodnienie plamki żółtej, lub AMD. Główną przyczyną ślepoty w tej grupie wiekowej, choroba wpływa na widzenie w siatkówce, centralną część oka, która pozwala zobaczyć obiekty oko wyraźnie. Osoby dotknięte tą chorobą mają problemy z jazdy, czytanie, widząc znaki, w sklepach, oglądając telewizję i wykonywania innych czynności życia codziennego. Dwie postacie choroby, na mokro i na sucho wpływają na oczy na różne sposoby. W wysiękowej postaci AMD, naczyń krwionośnych pod plamką, i spowodować wyciek płynu. W suchych komórek w plamce żółtej AMD rozbić, siatkówka rozrzedza i widzenie centralne zaciera.

Zwyrodnienie plamki żółtej nie powoduje całkowitej utraty wzroku. Pole widzenia nie jest stracone. Nie ma lekarstwa dla AMD, ale wczesna diagnoza pozwala na lekarza i pacjenta, aby znaleźć leczenia, które będą najbardziej skuteczne w hamowaniu degeneracji.

Retinopatia cukrzycowa

Ta choroba oczu spowodowane przez cukrzycę wpływa siatkówkę światłoczuły. To dotyczy ponad połowy osób z rozpoznaną cukrzycą w USA, co główną przyczyną ślepoty w USA ludzie, którzy mają cukrzycę powinni mieć pełne badanie wzroku, które obejmuje rozszerzanie uczniów raz w roku.

Choroby można leczyć z operacją i ślepoty z retinopatią cukrzycową można zapobiec, gdy pacjenci patrz regularnie ich lekarzy i działa w celu kontroli poziomu ciśnienia krwi, cukru we krwi i cholesterolu.

Zapobieganie

Zapobieganie jest kluczem do zapobiegania lub spowalniania skutków choroby oczu. Środki zapobiegawcze obejmują: regularne wizyty do okulisty; po dokładnie rozkazy; planowanie dodatkowych wizyt, gdy występują nowe objawy; redukcji odblasków; noszenie kapeluszy z szerokim rondem i okulary w słońcu w jasnym słońcu; przy użyciu okularów ochronnych lub gogli podczas pracy z narzędziami; mycie rąk i często, aby zapobiec zakaźnych chorób oczu