adcov.com

Choroby oczu Jaskra

Jaskra jest grupa wielu chorób, które wszystkie prowadzą do uszkodzenia nerwu wzrokowego i utraty pola widzenia; Jaskra jest drugą co do częstości przyczyną ślepoty.

Definicja

Nienormalnie wysokie ciśnienie oka często przyczyną uszkodzenia nerwu wzrokowego; Jednakże, czasem zachodzi uszkodzenie oka, pod normalnym ciśnieniem.

Podstawowym Jaskra otwartego kąta

W pierwotnej jaskry z otwartym kątem, małe kanały wewnątrz kąta odpływowego wewnątrz oka są zablokowane lub nie działają tak jak powinny; Prowadzi to do wzrostu ciśnienia wewnątrzgałkowego.

Zamkniętego kąta Jaskra

Jaskrę zamkniętego kąta, kąt odwadniania środka oka jest zablokowany przez tkankę tęczówki; Ten typ jaskry jest awaryjne, ponieważ może szybko spowodować masową utratę wzroku.

Normal Tension Jaskra

U niektórych pacjentów, ciśnienie w oku jest na normalnym poziomie, podczas gdy nerw wzrokowy jest nadal uszkodzona; Może to być spowodowane wrażliwego nerwu wzrokowego lub problemy z dopływem krwi.

Czynniki ryzyka

Oprócz zwiększonego ciśnienia w gałce ocznej, inne czynniki ryzyka choroby oczu jaskry należą: wiek, rasa, genetyka, historia rodziny i konkretnych chorób, takich jak cukrzyca i nearsightness (krótkowzroczność).

Zabiegi

Jaskra może być leczony krople do oczu w celu obniżenia ciśnienia, chirurgii laserowej zwiększenia odwadniania oczu lub operacji poprawić przepływ cieczy w oku.