adcov.com

Choroby metaboliczne kości u dzieci

Metaboliczne choroby kości powodują rozpadu kości. U dzieci, choroby te mają poważne skutki, które mogą zakłócać normalnego wzrostu. Prawidłowe zarządzanie poprawia jakość życia i może wydłużyć żywotność dotkniętych dzieci.

Rodzaje

Metaboliczne choroby kości dzieci to krzywicy, osteodystrofii nerek, zespół Fanconiego, osteomalacji, hipofosfatazji, McCune-Albright syndrome i wrodzonej łamliwości kości.

Efekty

Podział wyników w miękkie tkanki kostnej kości, które rozkładają łatwo. Takie zniekształcenia mogą wystąpić w wyniku nieprawidłowego wzrostu. Dzieci z metabolicznych chorób kości, takich jak krzywica często uszkodzenie zębów, zgodnie z Mayo Clinic.

Identyfikacja

Badania krwi określić nieprawidłowy poziom wapnia, fosforu i witaminy D, które odgrywają rolę w rozwoju kości. Bone rentgenowskie określenia słabych i miękkich kości. Badania prenatalne ujawnienia wad genetycznych, takich jak wrodzonej łamliwości kości, zespół McCune-Albright i hipofosfatazji.

Leczenie

Aparaty ortopedyczne lub operacja może skorygować deformacje kości spowodowane przez tych warunkach. Choroby kości spowodowane przez niedobory żywieniowe poprawić z witaminą D i leczenia wapnia. Niewydolność osteodystrofia i zespół Fanconiego, które odnoszą się do dysfunkcji nerek, poprawić, jeśli instrument bazowy stan nerek jest traktowany.

Zapobieganie / Rozwiązanie

Możesz zapobiec krzywicy z niedoboru odżywiania choroby dając swoje dziecko pokarmów bogatych w witaminę D. właściwego zarządzania choroby nerek może zapobiec lub opóźnić rozwój zespołu Fanconiego i osteodystrofii nerek. Nie ma sposobu, aby zapobiec odziedziczone formy metabolicznej choroby kości.