adcov.com

Choroby genetyczne dzieci Zespoły

Choroby genetyczne dzieci Zespoły


Dziecko otrzymuje 23 pary chromosomów, jeden zestaw od matki i jeden od ojca, w sumie 46 w ogóle. Istnieje wiele rodzajów chorób genetycznych i zespołów, które mogą być przekazywane wraz z dziećmi.

Nieprawidłowości chromosomalne

Niektóre dzieci rodzą się z mniej lub więcej chromosomów niż normalne. Zespół Downa będzie przykładem. Te występują błędy w koncepcji i to nie jest jeszcze zrozumiałe, co ich przyczyn.

Defekt genu pojedyncze

Ponad 6000 wady jednego genu są uważane istnieją i występują w mniej więcej jeden na 300 urodzeń. Te występują od genu dominującego od jednego z rodziców lub recesywny gen przekazywany z obojgiem rodziców.

Zaburzenia wieloczynnikowe

Choroby genetyczne czasami nie przestrzegają łatwe wytłumaczenie. Zaburzenia wieloczynnikowe są zespoły genetyczne, które mogą być spowodowane przez kombinację czynników genetycznych i środowiskowych.

Poradnictwo genetyczne

Rodzice znane jako większe zagrożenie dla dziecka z chorobą genetyczną może wybrać doradztwo genetyczne przed zajściem w ciążę, aby być świadomi zagrożeń i wszystko, co można zrobić, aby zapobiec chorobie.

Testowanie

Niektóre choroby genetyczne są widoczne poprzez USG przed porodem, ale inni nie mogą być zdiagnozowane, dopóki dziecko jest starsze i opóźnienia rozwojowe stają się widoczne.