adcov.com

Choroba oczu Gniazdo

Choroba oczu Gniazdo


Wiele osób zdaje sobie sprawę z wielu chorób oczu, ale nie wiele osób pod uwagę warunki, które dotyczą oczodołu. Wiedząc o tych warunkach będzie można świadomi chorób, które mogą mieć wpływ na zdrowie oczu i wizji.

Choroba Gravesa-Basedowa

Choroba Gravesa-Basedowa wyniki od choroby tarczycy i powoduje chorób oczu. Najczęstszym objawem choroby Gravesa-Basedowa jest wytrzeszczu gałek ocznych, stan, w którym oko wydaje się wystawać z oczodołu.

Orbital tkanki łącznej

Orbitalnej tkanki łącznej tkanki występuje przy około oczodołu oraz wokół oczu powstaje zapalenie i zakażenie. Może to powodować ból, zaburzenia widzenia, zaczerwienienie lub ograniczonego ruchu oka.

Guzy oczodołu

Nowotwory mogą tworzyć się w tkankach wokół oka, a to może powodować ból i podwójne lub niewyraźne widzenie. Niektóre guzy mogą pozostać niezauważone w oczodole; inne mogą powodować oko wystawać.

Diagnoza

Każda zmiana w wyglądzie i kształcie oka lub otaczających tkanek powinny być oceniane przez lekarza okulistę. Może on zalecić TK do ustalenia przyczyny wszelkich zmianach oczodołu lub oka.

Leczenie

Lekarz przepisze antybiotyki na zapalenie tkanki łącznej. Nowotworów i innych chorób oczodołu są często oceniane w zależności od lokalizacji i rozległości uszkodzeń, choć operacja jest często czynnikiem.