adcov.com

Choroba niedokrwienna serca Wytyczne

Niedokrwienna choroba serca jest terminem medycznym lekarze stosują gdy odnosi się do choroby tętnic wieńcowych znane również jako choroba wieńcowa serca. Warunkiem jest zwężenie tętnic serca. Przepływ krwi jest ograniczona w wyniku niewystarczającego tlenu do serca. Mięsień sercowy jest uszkodzony i może prowadzić do zawału serca.

Przyczyny i Ryzyka

Choroba niedokrwienna serca występuje, gdy tworzenie się złogów tłuszczowych o nazwie tablica zbierać wzdłuż ścian tętnic serca. Proces narastania płytki nazębnej nazywa miażdżycy. Niektóre warunki zdrowotne może umieścić ludzi na wyższym ryzykiem choroby niedokrwiennej serca i obejmują cukrzycę, wysokie ciśnienie krwi, wysoki poziom cholesterolu, otyłość i palenie.

Objawy

Wczesne stadia choroby niedokrwiennej serca może wystąpić bez objawów. Późniejszych etapach choroby mogą mieć objawy bólu w klatce piersiowej, że czuje się jak wyciskanie, ciśnienia lub szczelności. Inne objawy to: niestrawność, zawroty głowy, nudności, wymioty, zimne poty, trudności w oddychaniu i zmęczenie. Niewydolność serca może obejmować nagłe objawy duszności, uczucie omdlenia, utrata apetytu i obrzęk brzucha, stóp i kostek.

Diagnoza

Lekarz wykona badanie lekarskie słuchać żadnych zaburzeń rytmu serca. Elektrokardiogram mierzy aktywność elektryczną serca i MRI mogą pokazać, jeśli serce jest powiększone i czy zastawek serca działają prawidłowo. Badania krwi mogą być wykonane, aby wykluczyć inne choroby.

Leki

Wiele leków może być stosowany w kombinacji do leczenia choroby niedokrwiennej serca. Beta-blokery, takie jak karwedilol służą spowolnić tętno więc mięsień serca nie pracować tak ciężko. Inhibitory ACE, takie jak lizynopryl również powolne rytmu serca i zapobiegać zwężeniu naczyń krwionośnych. Nitrogliceryna powoduje naczyń krwionośnych zmniejszając ból w klatce piersiowej.

Zmiany w stylu życia

Zmiany w diecie i rzucenie palenia może zmniejszyć ryzyko choroby niedokrwiennej serca. Zmniejszyć sodu w diecie przy użyciu substytutem soli i zakup żywności konserwowanej, które są niskie sodu. Ogranicz spożycie tłuszczów, a jeść więcej pokarmów bogatych w kwasy tłuszczowe omega-3, takie jak łosoś, tuńczyk i orzechów. Schudnąć, jeśli są otyłe i mają na powolny spadek masy ciała od jednego do dwóch funtów tygodniowo. Omówić z lekarzem, dieta i aktywność rutynę, która jest dla Ciebie najlepszy.