adcov.com

Choroba niedokrwienna serca Leczenie

Kiedy jesteś z rozpoznaną chorobą niedokrwienną serca, zwężenie nastąpiło w ścianach tętnic serca. Powszechniej znany jako choroba tętnic wieńcowych lub choroby niedokrwiennej serca, nawet, złogi tłuszczowe zaczynają gromadzić wewnątrz naczyń wieńcowych, co może ostatecznie spowodować ograniczony przepływ krwi. Jeśli twoje serce nie otrzyma odpowiedniej ilości krwi, to pozbawiony tlenu i innych składników odżywczych, co powoduje duszność, ból w klatce piersiowej i uczucie zmęczenia. Chociaż stan ten zazwyczaj rozwija się w ciągu długiego okresu czasu, leczenie jest dostępna w celu zaradzenie chorobie niedokrwiennej serca.

Zapobieganie

Jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia choroby niedokrwiennej serca jest zapobieganie stanom chorobowym przed coraz rozwija. Można tego dokonać na wiele różnych sposobów, wychodząc z diety. "Zdrowe serce" dieta składa się z szerokiej gamy owoców, warzyw, pełnego ziarna, chudego mięsa i produktów mlecznych o niskiej zawartości tłuszczu. Należy również ograniczyć spożycie tłuszczów zwierzęcych, tłuszczów nasyconych, tłuszczów trans, sodu i cholesterolu. Substancje te mogą często ustawione na scenie wysokie ciśnienie krwi i wysoki poziom cholesterolu we krwi, które są oba warunki, które przyczyniają się do choroby wieńcowej.

Ćwiczenie jest również ważnym aspektem w zapobieganiu choroby niedokrwiennej serca, więc staram się włączyć ćwiczenia do swojej codziennej rutyny, takich jak chodzenie, jazda na rowerze, pływanie i bieganie. Przez połączenie diety z ćwiczeń, zazwyczaj można utrzymać zdrową wagę, która często może pomóc w zapobieganiu chorobom serca. A jeśli obecnie do czynienia albo z wysokim ciśnieniem krwi lub wysoki poziom cholesterolu we krwi (jak i cukrzycy), upewnij się, aby zarządzać swoją kondycję, jak twoje tętnice są już bardziej narażone na gromadzenie się płytki nazębnej.

Styl życia

Po opracowany choroby niedokrwiennej serca, leczenie zwykle zaczyna się od najbardziej konserwatywne podejście do opieki. Dla większości ludzi, obejmuje zmiany w stylu życia. Zmiany w stylu życia podążać wzdłuż tej samej linii, co zapobiegania, wprowadzania diety, ćwiczenia, utrata masy ciała i redukcji stresu (kolejny czynnikiem choroby). Jeśli te zmiany nie zapewniają rezultaty, inne metody często są następnie wprowadzone do gry. Jednakże te sposoby obróbki są podyktowane przez przyczyny choroby.

Cholesterol

Choroba niedokrwienna serca związane z wysokim poziomem cholesterolu we krwi mogą być leczone lekami. Statyny są prawdopodobnie najczęściej lek zmniejszający stężenie cholesterolu, ale może zamiast przepisywać fibratów, niacyny lub kwasy żółciowe w leczeniu choroby. Te rodzaje leków są zwykle w połączeniu ze zmianami w stylu życia, takich jak dieta i ćwiczenia, aby lepiej obniżyć ogólny poziom cholesterolu we krwi.

Ciśnienie krwi

Z chorobą niedokrwienną serca związane z wysokim ciśnieniem krwi, leki bardziej koncentrują się wokół standardowych leków "serce". Inhibitory ACE są grupa leków często stosowanych w tym wskazaniu, ponieważ chemicznie zmniejszyć ciśnienie krwi i zmniejszyć uszkodzenia tętnic. Jednak lekarze, znane są również do przepisywania beta-blokery i blokery kanału wapniowego w leczeniu tej postaci choroby serca. Ponieważ serce jest pozbawiony tlenu, beta bloker może faktycznie spowolnić rytm twojego serca, zmniejszając potrzebę tego gazu. Blokery kanału wapniowego pomóc się zrelaksować naczynia krwionośne, zwiększając przepływ krwi do serca.

Zabiegi chirurgiczne

Jeśli dieta, ćwiczenia i leki na receptę są w stanie traktować stanu (lub zwężenie jest dość ciężka), operacja może być konieczne, aby rozwiązać problem. Z chorobą niedokrwienną serca, to zwykle jeden z dwóch procedur, albo aortalno lub umieszczenie stentu. W operacji pomostowania, przeszczep jest niemodne ominięcie obszaru zwężenia. Stent placement oznacza wkładanie zwoju ręcznie trzymać zwężoną część tętnicy.