adcov.com

Choroba naczyniowa

Choroba naczyniowa


Choroby naczyń to termin, który jest używany do opisania każdego warunku, który ma wpływ na układ krążenia. Tego rodzaju choroby mogą wiązać się z żyłami, naczyń limfatycznych, naczyń krwionośnych i zaburzenia. Niektóre z najczęstszych warunkach, które mieszczą się w kategorii chorób naczyniowych obejmują choroby tętnic obwodowych, tętniaki, choroby tętnic nerkowych, choroby Beuger i zaburzeń krzepnięcia krwi, zgodnie z Cleveland Clinic.

Choroba tętnic obwodowych

Chorobę tętnic obwodowych występuje najczęściej w nogach i ramiona i termin ten jest stosowany, aby opisać miażdżycę tętnic wieńcowych, zgodnie z American Heart Association. Ludzie, którzy mają wysoki poziom cholesterolu lub wysoki poziom ciśnienia krwi są bardziej narażone na choroby tętnic obwodowych. Jeśli choroba tętnic obwodowych jest nieleczona, może to doprowadzić do gangreny, a nawet amputacji. Ludzie, którzy mają cukrzycę są szczególnie wysokim ryzykiem choroby tętnic obwodowych. Choroby tętnic obwodowych mogą być traktowane łatwo biorąc leki i drobne zmiany w stylu życia.

Tętniaki

Zgodnie z Medline Plus, tętniaki występują, gdy ściany balonu w tętnicy lub wypukłości. Jeśli tętniak jest zbyt duża, to może pop, która powoduje poważne krwawienie, które czasami może prowadzić do śmierci. Większość tętniaków występuje w pierwotnej tętnicy w piersi, znany jako aorty. Jednakże, tętniaki może również wystąpić w mózgu, i jeśli pojawi, mogą powodować drgawki lub śmiertelny zawał. Tętniaki mogą czasami być naprawione chirurgicznie w zależności od tego, gdzie się znajduje.

Choroba tętnicy nerkowej

Jak choroba naczyń obwodowych, choroby tętnic nerek spowodowane miażdżycą, która jest nagromadzenie substancji tłuszczowych na ściankach tętnic. Według Davisa Health System Uniwersytetu Kalifornijskiego, choroby tętnic nerkowych może zablokować przepływ krwi do nerek i powodują choroby serca. Choroba tętnic nerkowych może być spowodowany przez dietę o dużej zawartości nasyconych kwasów tłuszczowych, jak również włóknistego dysplazji.

Choroba Beuger w

Według Centrum Johns Hopkins zapalenie naczyń, choroba Beuger został odkryty w 1908 roku i jest, gdy ciężkie zapalenie żył i tętnic występuje wraz z krzepnięciem w ręce. Choroba Beuger znany jest również jako zakrzepowo-zarostowego zapalenia tętnic. Papieros do palenia jest jedną z głównych przyczyn chorób Beuger'S. Młody mężczyzna palaczy papierosów w wieku od 20 do 40 są najczęściej grupa osób, które się choroby Beuger w.

Zaburzenia krzepnięcia krwi

Zaburzenia krzepnięcia krwi, inaczej znane jako nadkrzepliwości, utrudnia krzepnięcie krwi, co z kolei sprawia, że ​​trudno, aby zatrzymać krwawienie. Dla krzepnięcia krwi, płytki krwi i potrzebne są osoby, które mają zaburzenia krzepnięcia krwi zazwyczaj nie mają dość tych płytek. Choroby wątroby mogą rzeczywiście powodować zaburzenia krzepnięcia krwi, zgodnie z Medline Plus. Inne zaburzenia krzepnięcia krwi, takich jak hemofilia może być dziedziczona.