adcov.com

Chorób związanych z alkoholem

Alkohol jest wchłaniany przez naczynia krwionośne żołądka i przenoszone przez krew w całym organizmie i mózgu. Nadmiar i długotrwałe spożywanie alkoholu może spowodować nieodwracalne szkody w organizmie, a czasami może nawet prowadzić do śmierci, choć nie ma konkretnych liczb, które określają, w jakim punkcie "nadmierny" lub "przedłużone" spożywanie alkoholu staje się alkoholizm (patrz źródła poniżej). Jednak spożycie alkoholu powoduje zwiększenie ryzyka wystąpienia chorób serca i wątroby, a także może powodować wrzody trawienne, zaburzenia żołądkowo-jelitowe i wysokie ciśnienie krwi.

Tło

Alkohol jest utworzona przez fermentację cukru i drożdże; Głównym jej składnikiem jest etanol, który również stosuje się jako rozpuszczalnik, w medycynie i wody kolońskie. Nadużywanie alkoholu jest jednym z głównych czynników odpowiedzialnych za śmiertelności na całym świecie. Statystyki pokazują, że w Stanach Zjednoczonych około 10 procent populacji mężczyzn i 3 procent populacji kobiet cierpi z powodu problemów zdrowotnych związanych z alkoholem (patrz źródła poniżej).

Rodzaje

Nadmierne i powtarza się spożycie alkoholu może prowadzić do powikłań neurologicznych podobne do tych obserwowanych u Alzheimera (otępienia alkoholowego), a także nowotwory wątroby, gardła, jamy ustnej i żołądka. Jednakże, alkoholizm jest jeszcze gorsze działanie na wątrobę.
Przykłady wielu powikłań wątroby, które mogą wynikać z alkoholizmu obejmują stłuszczenie wątroby, które są zasadniczo nagromadzenie nadmiaru tłuszczu (zużywanej przez alkohol) w wątrobie; alkoholowe zapalenie wątroby, w których wątroba puchną i miękkie (schorzenie to może rozwinąć się nawet we wczesnym stadium alkoholizmu i nie muszą wynikać z przedłużonym spożycia alkoholu); wątroby i marskość wątroby, przy czym utwardza ​​się i tworzy wątroby blizny i guzy --- surowca kolistego zgrubienia --- co może prowadzić do uszkodzenia wątroby.

Diagnoza

Szkód spowodowanych przez alkoholizm nie może być zdiagnozowane przez konkretnego testu; raczej serię testów przeprowadzono w celu określenia skutków ubocznych w różnych narządach. W większości przypadków alkoholizmu są wykrywane przez obecność choroby wątroby, mają wspólne objawy, takie jak przewlekła utrata masy ciała i choroby, zaburzenia krwawienia i ciemnym kolorze moczu. Niektóre z testów na specjalnie identyfikacji chorób wątroby związanych z alkoholem to badania moczu, badanie radiologiczne brzucha oraz morfologię krwi, aby sprawdzić, niedokrwistość i zaburzenia komórek krwi. Niekiedy konieczne są również ultradźwiękowy i biopsję wątroby w celu sprawdzenia stopnia nasilenia choroby.

Odwrócenia skutków

Gdy alkohol jest metabolizowany w organizmie, wymywa od innych składników odżywczych istotnych funkcji życiowych. Dlatego też, nawet utrata odżywcza z umiarkowanej konsumpcji powinny być zrównoważone poprzez suplementy witaminowe, szczególnie witaminy B-kompleks (choroby związane z alkoholem, zespół Korsakowa, jest spowodowane brakiem witaminy B1 w mózgu). Zbilansowana dieta może również pomóc ograniczyć toksyczne działanie alkoholu na organizm poprzez przyspieszenie jego metabolizmu i wydalania (patrz źródła poniżej).

Zapobieganie / Rozwiązanie

Najlepszym sposobem zapobiegania chorób związanych z alkoholem jest z dala od alkoholu całkowicie. Pacjenci wchodzące początkowe etapy stłuszczenia wątroby i alkoholowe zapalenie wątroby może odzyskać poprzez rezygnację spożycia alkoholu i zdrowej diety. Jednakże, jeśli pacjent zamieścił krytyczną spożywania alkoholu stadium choroby, w którym odwrócenie choroby nie jest już opcją, jedyną opcją jest, aby zatrzymać lub opóźnić jej dalszy rozwój. Można to osiągnąć dzięki zrównoważonej i zdrowej diety, antybiotyków i środków przeczyszczających, które mogą pomóc w niektórych powikłań związanych z tymi chorobami. W przypadkach zaawansowanej marskości wątroby, przeszczep wątroby jest jedyną szansą na przetrwanie.