adcov.com

Chorób stóp i Chirurgii Zespół cieśni kanału nadgarstka

Chorób stóp i Chirurgii Zespół cieśni kanału nadgarstka


Urazy stopy, buty niskie łuki i źle dopasowane mogą prowadzić do rozwoju bunions. Podiatrist, lekarz specjalizujący się w leczeniu problemów stopy i kostki, może zaoferować rozwiązania, w tym chirurgii.

Bunions

Zwykle u podstawy dużego palca lub twój mały palec twój, bolący guz jest rozszerzenie kości lub tkanki, która otacza staw, zgodnie z Oregon Health i Science University. Podiatrist który specjalizuje się w warunkach stóp może zdiagnozować bolący guz, a także ustalić jego przyczynę.

Chirurgia

Do bolesnego bolący guz, który nie reaguje na leczenie zachowawcze, operacja może być konieczna. Podiatric Chirurg może usunąć kościstą wzrost bolący guz w bunionectomy.

Poprawa

Twój lekarz może przepisać podiatric leki przeciwbólowe, które pomogą Ci zarządzać dyskomfort po zabiegu. Może trzeba fizykoterapię oraz specjalny odcień lub rozruchu po operacji, aby pomóc uzdrowić i stóp odzyskać siły.

Zapobieganie

Podiatrist może ocenić nową bolący guz i zalecane sposoby zapobiegania jej z coraz tyle poważny, że wymaga operacji. Zalecenia te obejmują na sobie buty z odpowiednim dopasowaniem i unikanie obcasy ponad 2 cm wysokości, zgodnie z American Medical Association Podiatric.

Rozważania

Dostępne dla bunions, w tym ortopedyczne, padding i taping są nieoperacyjne metody leczenia. Podiatrist może określić, czy te zabiegi pomoże, lub jeśli wymagają operacji.