adcov.com

Cholesterol Dieta TLC

Lecznicze zmiany stylu życia (TLC) dieta jest jedzenie zdrowe serce podejście opracowane przez American Heart Association i National Heart, Lung i Narodowego Instytutu cholesterolu Programu Edukacji. Jest to zbiór wytycznych aktualizowanych w 2001 roku w stosunku do poprzedniego kroku 2 diety cholesterolu i jest zaprojektowany specjalnie dla zagrożonych osób z wysokim poziomem cholesterolu.

TLC Diet Cele i potencjalnych beneficjentów

Według American Heart Association, głównym celem diety TLC jest pomoc ludzi, których poziom LDL ("zły" cholesterol) są wysokie dla ich kategorii ryzyka choroby serca. Będziesz także prawdopodobnie korzyści z podejścia TLC, jeśli masz jakiekolwiek inne lipidów (tłuszczów), zaburzenia takie jak wysoki poziom triglicerydów, lub jeśli u pacjenta występuje cukrzyca, zespół metaboliczny, insulinooporność, choroby niedokrwiennej serca lub innej postaci chorób układu krążenia.

Podstawowe wytyczne

Jeśli lekarz zaleca, aby przestrzegać wytycznych TLC, trzeba spełniać określone cele na obniżony poziom cholesterolu i spożycia tłuszczu i ogólnego spożycia kalorii. Na początek, trzeba ograniczyć spożycie tłuszczów nasyconych do mniej niż 7 procent całkowitej liczby kalorii dziennie. Twoja ogólna dzienne spożycie wszystkich form tłuszczu powinno być nie więcej niż 25 do 35 procent całkowitego kalorii. Potrzebny będzie również, aby ograniczyć dzienne spożycie cholesterolu poniżej 200 miligramów, a ograniczyć dzienne spożycie sodu do 2400 mg. Rzeczywista liczba dopuszczalnych dziennych kalorii będzie się różnić w zależności od wagi, wzrostu, płci i poziomu aktywności fizycznej dziennie, a zostanie ustalona przez lekarza lub profesjonalnego dietetyka (dietetyka).

Aby pomóc Ci w realizacji Twoich celów docelowe, Twój dietetyk może zapoznać się ze szczegółami podejścia TLC i zaproponować pewne plany posiłków, które spełniają zalecenia TLC pozwalając Ci tyle swobody wyboru, jak to możliwe. Potencjalne możliwości tutaj to zużycie chudego czerwonego mięsa i niskiej zawartości tłuszczu i niskim cholesterolu ryb, drobiu i owoców morza. Możesz także substytutów mięsa, takich jak fasola, groch, tofu, białek i substytuty jaj. Tak długo, jak pozostać w swoich ogólnych celów do spożycia tłuszczu, można zastąpić tłuszcze nasycone mięso, masło i smalec z nienasyconych alternatyw, takich jak oliwki, orzeszki ziemne, kukurydza, rzepak, krokosza barwierskiego, sezamu i oleju słonecznikowego. Jeśli używasz margaryny, wybrać produkt, który zawiera oleje nienasycone.

Do wytycznych TLC, będzie trzeba także zjeść znaczną ilość owoców, warzyw, błonnika i produktów pełnoziarnistych dziennie. Jeśli masz trudności spełnienia swoich celów, lekarz może zalecić zwiększenie dziennego spożycia błonnika rozpuszczalnego. Może on również zalecić korzystanie z sos sałatkowy lub margaryny, która zawiera substancje obniżające poziom cholesterolu zwane estry steroli roślinnych i estrów stanoli roślinnych. W niektórych przypadkach lekarz może zdecydować się na uzupełnienie diety wysiłki swoich leków specjalnie zaprojektowany, aby obniżyć poziom cholesterolu we krwi.

Skonsultować się z lekarzem lub dietetykiem dla pełnego wyjaśnienia wytycznych TLC.