adcov.com

Chirurgiczne Relief rwa kulszowa

Rwa kulszowa może być bardzo bolesne warunkiem, że posiada zdolność do wpływania na całej dolnej części ciała. Istnieje kilka sposobów, aby zwalczać ból rwy kulszowej, a jedna z tych opcji jest operacja.

Identyfikacja

Nerw kulszowy jest jednym z największych nerwów w organizmie człowieka. Biegnie w dół kręgosłupa, a następnie oddziały poza dół każdej nogi. Rwa kulszowa jest chorobą, która rozwija się, gdy ciśnienie jest umieszczona na tym nerwów i ból promieniuje w całej dolnej części pleców iw dół jednej lub obu nóg.

Ciśnienie może być stosowane przez dysk w kręgosłupie wystające na zewnątrz i naciskając na nerwu kulszowego lub nerwów może być ściągnięty dwóch kości albo w kręgosłupie lub w kości udowej.

W większości przypadków rwa kulszowa, bóle znajduje się wykraczać poza kolana i do kostki.

Rodzaje

Jeden zabieg chirurgiczny, który jest używany do łagodzenia bólu rwy kulszowej nazywa laminektomię. Jest to procedura, która jest używana, gdy kostnego kręgosłupa nacisku na nerw kulszowy, powodując ból. W tej operacji, część kości, w którym występuje ciśnienie jest usuwany. Chirurg może wybrać bezpiecznik szkieletowe regiony kręgosłupa razem, aby zakończyć operację, lub może wybrać, aby usunąć część płyty. Celem jest, aby pokój dla nerwu, aby móc normalnie funkcjonować.

Podobna procedura wykonywana jest, jeżeli stwierdzi się, że zwężenie kanału kręgowego albo zwężenia kanałów nerwu kręgosłupa, powoduje ból w nerwu kulszowego. W tym przypadku, część regionu szkieletowego kręgosłupa, które zwężone jest usuwany.

Potencjał

W niektórych przypadkach część tarczy kręgosłupa, który powoduje ciśnienie i ból może być rozpatrywane przez zastosowanie mniej inwazyjnego zabiegu postać znanego jako mikrodiscektomii.

W tej procedurze, chirurg wykorzystuje małe nacięcia na plecach, aby osiągnąć i leczenia na tym terenie. Procedura ta jest zalecany do zastosowania wyłącznie w bardzo małych występów płyty. Duże problemy tarczowe potraktowano bardziej inwazyjnych środków chirurgicznych.

Na większe problemy, które wymagają więcej dysków dysk do usunięcia, chirurg może wybrać do procedury zwanej discectomy. Jest to bardziej inwazyjne procedury, która usuwa znacznie większą część uszkodzonej płyty.

Historia

Według Journal of American Medical Association, zabiegi chirurgiczne, aby pomóc złagodzić rwa kulszowa używany do być o wiele bardziej zaangażowany i ryzykowne.

Różnice w procedurach chirurgicznych, a postęp w medycynie w ciągu ostatnich trzech dekad, pozwoliły operacji kręgosłupa, aby przejść od stanu, który wymaga dużego nacięcia i dużo czasu powrotu do procedury, które mogą być wykonane przy użyciu małych nacięć i wymaga znacznie mniej rekonwalescencję w szpitalu.

Rozważania

Operacja nie jest stosowany jako podstawowy środek łagodzeniu bólu spowodowanego rwą kulszową. Lekarze będą próbować metod, takich jak fizykoterapia i leżenia w łóżku, zanim będą one rozważyć użycie operacji.

Kiedy operacja jest wykonywana w przypadku pacjentów cierpiących na rwę kulszową, to okazało się być skuteczne w zredukowaniu lub wyeliminowaniu ból.