adcov.com

Chirurgia Procedury raka piersi

Chirurgia Procedury raka piersi

Wprowadzenie

Według Centrum Kontroli i Prewencji Chorób, rak piersi jest drugą najczęstszą formą nowotworu u kobiet. W 2005 roku, prawie 186.467 kobiet i jedno tysiąc siedemset sześćdziesiąt cztery mężczyzn zdiagnozowano raka piersi. Według American Cancer Society, większość pacjentów, którzy przechodzą przez leczenia raka piersi będzie najprawdopodobniej operacja zaangażowany w ich planów leczenia.

Lumpektomii

Patrząc na usunięcie nowotworu z piersi, lekarze mają jedną z dwóch opcji do usuwania: a lumpektomii lub mastektomii. W lumpektomii, jedynie zakażonej bryłą, a niektóre z otaczającej zdrowej tkance jest chirurgicznie usunięta z piersi. Po guzek został usunięty radioterapia zostanie zakończone, aby upewnić się, że nie Pozostałe komórki nowotworowe przetrwać w piersi. W niektórych przypadkach, chemioterapia może być również używany, lub mieszaniny obu promieniowaniem i chemioterapii po lumpektomii zostało wykonane. Zaletą lumpektomii nad mastektomii jest to, że większość z piersi jest zapisany z usunięciem. Lumpectomies są zarezerwowane dla pacjentów z każdym stadium I lub II stadium raka piersi.

Usunięcie piersi

Mastektomii ma innej opcji dla operacji raka piersi. W tej procedurze, wszystkie tkankę sutka, jak również niektórych otaczającej tkanki jest chirurgicznie usunięta z ciała. W tej procedurze, rak rozprowadza się do tego stopnia, że ​​nie usuwając wszystkie tkanki piersi, rak wykazuje wysokie prawdopodobieństwo powrotu. W zależności od tego, jak poważna stała się raka piersi, lekarz może wykonać albo całkowitą mastektomii lub radykalnej mastektomii. Łączna mastektomii wymaga usuwania tylko tkankę piersi. Rodnik mastektomii polega na usuwaniu tkanki piersi, jak również otaczające tkanki i węzły chłonne, które rak może rozprzestrzeniły się. Jak sąlumpektomia, promieniowaniem i chemioterapią są często stosowane po operacji, w celu zapewnienia komórki rakowe pozostałe zostały zniszczone.

Rekonstrukcyjnej

Inną wspólną chirurgii raka sutka, który jest zwykle wykonany po mastektomii piersią chirurgii rekonstrukcyjnej. Utrata piersi jest trudnym wyzwaniem dla większości kobiet i chirurgii rekonstrukcyjnej pozwala na budowę chirurgicznego nowego kopca piersi. Ta operacja jest zwykle wykonywane przez chirurga plastycznego.