adcov.com

Chirurgia bariatryczna Dlaczego Kontrowersyjna?

Chirurgii bariatrycznej jest metoda uzyskania straty masy poprzez zmniejszenie rozmiaru żołądka, albo za pomocą opaski żołądkowej lub faktycznie usunięcie części żołądka. Jak zmienia życie w chirurgii bariatrycznej jest dla niektórych pacjentów otyłych jest jeszcze procedura kontrowersyjna.

Historia

Historycznie, chirurgii bariatrycznej miał kilka zagrożeń dla zdrowia, zarówno w trakcie i po zabiegu. Procedura zespół okrążenie zostało postrzegane jako bezpieczniejsze i mniej inwazyjne niż bypass żołądka.

Implikacje moralne

Chirurgii bariatrycznej ma implikacje moralne, że niektórzy ludzie czują lekarze próbują bawić się w Boga, zmieniając sposób osoba trawi jedzenie, aby spowodować utratę wagi.

Nieporozumienia

Niektórzy ludzie postrzegają otyłość jako problem, który można złagodzić poprzez dietę i doradztwa. Większość bariatrycznej kliniki wymagają pacjenci spróbować innych opcji przed uciekania się do operacji bariatrycznej.

Koszty

Bypass żołądka jest procedurą, która jest objęta większość zakładów ubezpieczeń. Niektóre zdrowych ludzi uważa, że ​​nie powinni płacić za wysokie koszty tej operacji dla osób otyłych poprzez zwiększenie premii dla siebie.

Znani Krawaty

Gwiazdy Carnie Wilson, Roseanne Barr Al Roker i Anne Rice wszyscy przeszedł bypass żołądka.