adcov.com

Chemo Produkty do pielęgnacji włosów

Chemo Produkty do pielęgnacji włosów


Leki chemoterapeutyczne stosowane do leczenia raka celu nie tylko komórki rakowe, ale także zdrowych komórek mieszka włosowego. Utrata włosów, nazywane łysienie, jest trudne do przewidzenia. Niektórzy pacjenci doświadczają utraty włosów, a inni nie, nawet podczas robienia tego samego leku. Wypadanie włosów jest przykra dla mężczyzn i kobiet, i zwykle zaczyna się od jednego do trzech tygodni po rozpoczęciu leczenia. Włosy odrastają po zakończeniu leczenia w ciągu czterech do sześciu miesięcy, chociaż jego struktura i kolor może różnić się od oryginalnego włosów.

Delikatna pielęgnacja włosów

Używaj delikatnych produktów do pielęgnacji włosów, takich jak szampon dla dzieci, zamiast ostrych szamponów. Szczotkować miękką szczotką dziecka i unikać suszarki do włosów, lokówki lub ogrzewane wałki. Nie stosować perms lub kolor, jak substancje chemiczne mogą uszkodzić włosy. Unikać szamponach, które mogą wysuszyć skórę głowy. Użyj balsam lub olej na skórę głowy, że płatki lub swędzi. Unikać ponytails, warkocze lub inne style, które ciągnąć włosy.

Hipotermia głowy

Podczas hipotermii głowy lub krioterapia, okłady z lodu są umieszczone na głowie, aby spowolnić przepływ krwi z głowy. Gdy przepływ krwi jest zmniejszony, ilość leku mającego wpływ na mieszek włosowy jest zmniejszona. Pacjenci otrzymujący bóle głowy przy hipotermii czasem doświadczenia i mają małe ryzyko raka powtarzanego w skórze głowy, ponieważ głowy nie otrzymują tę samą ilość chemioterapii.

Minoxidil

Minoxidil, pierwotnie zatwierdzony na wzór utraty włosów u mężczyzn i kobiet, może być stosowany przed i podczas chemioterapii. Konieczne są dodatkowe badania, aby potwierdzić, czy minoksydyl ułatwia odnawialnych włosy po chemioterapii.