adcov.com

Chelatacja Terapia usuwanie toksyn

Chelatacja Uważa się, że bardzo dobre wyniki w zakresie kontroli i pozbawienie organizmu problemów spowodowanych metali ciężkich i szkodliwych toksyn. Toksyny, metale ciężkie i mogą gromadzić się w ciele ludzkim, a jeśli nie będzie używany przez dłuższy czas, mogą powodować uszkodzenie i uszkodzenie różnych układów i narządów. Ten typ terapii jest wokół i stosowane przez wiele lat do leczenia różnych schorzeń i chorób.

Co to jest terapia chelatacji?

Chelatacji jest procesem stosowanym do usuwania toksyn i metali ciężkich z organizmu. Wykorzystuje kompleks kwasu etylenodiaminotetraoctowego-tetra-octowy (EDTA) amino jako głównego środka chelatującego. Proces ten został po raz pierwszy użyty w leczeniu przed zatruciem ciężkiego metalu w 1900 i od tego czasu zostały wykorzystane w leczeniu różnych zaburzeń i chorób. Pozytywne efekty EDTA w usuwaniu szkodliwych toksyn z organizmu są wspierane przez badania, z których jedna została przeprowadzona przez National Academy of Sciences / National Research Council w 1960 roku.

Jak chelatacji Works

Środek chelatujący stosuje się w chelatacji wiadomo przyczepiać się do toksyn, i metali ciężkich, które nagromadziły się w organizmie. Po środek chelatujący dołączony się, wysyłany jest sygnał do układu immunologicznego oraz środek chelatujący jest uważany jako "ciała obcego". Układ odpornościowy będzie powodować jej enzymy do ataku na "ciało obce", niszczenie toksyn i metali ciężkich w procesie. Toksyny i metale ciężkie są następnie wypłukiwane z organizmu przez nerki.

Rodzaje chelatacji Terapii

Chelatacja jest sklasyfikowana na dwa rodzaje, chelatacji doustnej i dożylnej chelatacji. Terapia doustna chelatacja jest podawana doustnie. To najczęściej wykorzystuje EDTA jako środek chelatujący i zwykle występuje w postaci tabletek. Dożylnej terapii chelatacji z drugiej strony, jest podawany przez wstrzyknięcie. EDTA jest najczęściej jako środek chelatujący stosuje się w tym procesie. Środek chelatujący jest podawany do krwioobiegu i uważa się do lepszych efektów chelatacji doustnego.

Kontrowersje wokół terapii Chelation

Chociaż chelatacja był używany od lat, wciąż jest wiele kontrowersji na temat jej skuteczności. Środek chelatujący stosuje się w tym procesie Uważa się nie tylko umocować się do szkodliwych toksyn i metali ciężkich, lecz również ważnymi elementami w organizmie, takich jak wapń i białka. Ze względu na takie wiązanie, to możliwe jest, że te elementy mogą być wypłukiwane z organizmu, co prowadzi do braku ciała z tych minerałów. W tym procesie, mogą wystąpić niekorzystne problemów zdrowotnych.

Ostrzeżenie

Chelatacji też uważa się, że różne efekty uboczne, z których najgorszym przypadku, może być śmierć. Inne działania niepożądane, które mogą wyniknąć z zastosowania chelatacji są nadmierne zmęczenie, biegunka, bóle głowy, zawroty głowy, nudności, podrażnienia skóry w miejscu wstrzyknięcia, uszkodzenie nerek, skurcze, bóle stawów i wiele innych. Wskazane jest, i mądry, aby skonsultować się z lekarzem przed przejściem.