adcov.com

Charakterystyka komórek płuc

Charakterystyka komórek płuc


Płuca składają się z dwóch płatów, które są odpowiedzialne za bodyâ € ™ s funkcji układu oddechowego, w tym zarządzania dotlenienie, usuwania zanieczyszczeń z dróg oddechowych i regulacji oddychania. Liczne komórki znajdują się w płucach, a niektóre części wyściółki nabłonka - tkanki, która przylega do powierzchni płuc. Istnieją trzy rodzaje komórek nabłonka: rzęskowe, kielich i podstawowa. Każdy rodzaj ma swoje własne cechy i funkcje, które przyczyniają się do ogólnego stanu płuc.

Komórki kubkowe

Komórki kubkowe są rozmieszczone w układzie oddechowym w tchawicy, oskrzeli i oskrzelików. Komórki te uzyskano ich nazwy w zależności od sposobu ich kształcie. Górna część komórki przypomina kielich i baza wygląda jak łodygi. Ich główną funkcją jest wytwarzanie wydzieliny płynów składa się z białek, nazywanych mucyn, które są łączone wewnątrz roztwór elektrolitu. Wydzielanie śluzu jest wyzwalany przez zanieczyszczenia, takie jak dym papierosowy, lub wirusów, w tym grypy i zimnej wspólnego. Gdy zanieczyszczenia wprowadzić układ oddechowy, komórki kubkowe uwalniają śluz pułapkę i je wyeliminować.

Rzęskowe Komórki

Komórki rzęskowe mają nitkowate wypustki załączone, mikroskopijne rzęski nazwie. Pracują w połączeniu z komórek kubkowych utrzymać dolnych dróg moczowych w czystości, odłamków i patogenów. Ochronę przed nadmiernym gromadzeniu się śluzu fragmentów płuc w. Po zwolnieniu śluz komórek kubkowych przechwycić zanieczyszczeń komórki rzęskowe zamiatania śluzu zawierających zanieczyszczenie od dróg oddechowych. Gdy zimno wirus atakuje ciało, to cele te komórki, zapobiegając ich zamaszysty ruch powstawaniu. Wyjaśnia to nagromadzenie śluzu, gdy wirusy są obecne.

Komórki podstawne

Komórki podstawne mają centrum jądra i są klasyfikowane jako prostopadłościenny, co oznacza, w kształcie kwadratu. Są one niezbędne dla funkcjonowania płuc, przede wszystkim ze względu na ich zdolność do rozróżnienia. Różnicowanie komórek dzieje się, gdy komórka dzieli się i staje się bardziej wyspecjalizowane dla różnych przyczyn, w tym naprawie tkanki i kontroli choroby. Na przykład, jeśli tkanka płuc uszkodzenia komórek podstawnych podzielić na komórkach potomnych z konkretnym celu naprawy uszkodzenia. W ten sposób, podstawowa komórka bardziej wyspecjalizowane z więcej funkcji.