adcov.com

Chantix Informacje o pacjencie

Chantix Informacje o pacjencie


Chantix jest marką dla leków, warenikliną, który jest stosowany w medycynie nadzorowanych zabiegów oraz programów palenia, rzucania. Ten lek nie nikotyna jest przepisywany dla dorosłych w wieku 18 lat i starszych, którzy chcą rzucić palenie. Chantix działa poprzez przyłączenie się do receptorów nikotynowych w mózgu, a przez to przerywa dostarczanie nikotyny. Pomaga także zmniejszyć ochotę na papierosy. Znaleziono badania wykazały, że 44 procent pacjentów stosujących Chantix mogły rzucić palenie trakcie 9- do 12-tygodniowego okresu leczenia.

Przed rozpoczęciem pracy

Ważne jest, aby ujawnić wszystkie warunki medyczne z lekarzem przed rozpoczęciem programu leczenia z Chantix. Jeśli wziąć leki na cukrzycę, astmę lub użyć leków przeciwzakrzepowych, należy poinformować o tym lekarza, ponieważ leki te często działają na organizm inaczej po palenia przystanków. Lekarz powinien być powiadomiony w przypadku ciąży lub jeśli rozważa ciąży jako efekt Chantix na matek w ciąży i nienarodzonych dzieci nie jest jeszcze znane. Również ostrzegać lekarza, do każdej historii problemami zdrowia psychicznego, takich jak depresja, a objawy mogą zwiększać nasilenie podczas Chantix użytku. Nie należy Chantix z innymi produktami palenia, rzucania.

Wskazówki dotyczące użycia

Większość pacjentów przepisano 12-tygodniowy kurs Chantix. Zawsze stosuj się do zaleceń lekarza na długość użytkowania, jednak. Chantix nie należy przyjmować na czczo, i zawsze powinny być następnie z 8 uncji wody. W razie pominięcia dawki Chantix, należy przyjąć ją tak szybko jak to jest pominiętej dawki. Jednakże, jeśli w przyszłym regularna dawka jest spowodowane szybko, poczekać do czasu kiedy zwykle dawki i podjąć tylko przepisanej dawki. Pojazdów ani obsługiwać maszyn z ostrożnością, aż do określenia, jak Chantix wpływa.

Częste działania niepożądane

Niektóre działania niepożądane Najczęściej zgłaszanymi podczas Chantix użytku są bezsenność, wzdęcia, odbijanie, wymioty i zaparcia. Około 30 procent pacjentów zgłosić nudności, jak również. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych, nie należy przerywać przyjmowania leków. Zgłoś skutki uboczne dla lekarza, a następnie jej rady.

Rzadkie działania niepożądane / Reakcje

Więcej rzadko - i poważne - działania niepożądane, które niektórzy ludzie mogą wystąpić podczas stosowania Chantix obejmują wysypkę, zaczerwienienie i złuszczanie skóry i obrzęk. Objawy te mogą wskazywać na warunki zagrażające życiu, więc natychmiast zgłosić się do lekarza. Jeśli wystąpi obrzęk w dowolnym miejscu na twarzy lub gardła, wysypki z pęcherzami ustnej, łuszczenie się skóry lub trudności w oddychaniu, należy natychmiast przerwać przyjmowanie leku i zasięgnąć pomocy medycznej w nagłych wypadkach, jak mogłoby być o reakcji alergicznej na Chantix.

Nikotyna Pragnienia / Sukces

Niektórzy pacjenci doświadczają głodu nikotyny na jakiś czas po rozpoczęciu schematu Chantix. Jeśli backslide i dymu podczas leczenia Chantix, nie zniechęcaj się. Ważne jest, aby kontynuować Chantix. Należy pamiętać, że większość ludzi potrzebuje kilku tygodni leczenia, aby zatrzymać powodzeniem palenia. Pfizer, producent Chantix, oferuje program wsparcia dla pacjentów o nazwie "GETQUIT", który zawiera działania i strategii w celu zapewnienia pomyślnego wyniku.