adcov.com

Cefdinir Opis

Cefdinir to ogólna nazwa receptę doustne cefalosporyny leki. Lekarze często przepisują cefdinir w leczeniu zakażeń bakteryjnych u dzieci i dorosłych.

Funkcja

Cefdinir funkcje poprzez zapobieganie tworzeniu się bakterii ściany komórkowe, zewnętrzną warstwę ochronną komórek bakteryjnych. Bez tych ochronnych ścianach komórkowych, układ odpornościowy jest w stanie zwalczyć bakterie.

Rodzaje bakterii

Lekarze przepisują cefdinir w leczeniu wielu zakażeń bakteryjnych, w tym bakteryjne zapalenie płuc, zapalenie zatok, zapalenie gardła, zapalenie migdałków i zakażenia gronkowcem skóry.

Rama czasowa

Średnia długość leczenia cefdinir jest od pięciu do dziesięciu dni, w zależności od rodzaju i nasilenia zakażenia i ogólnego stanu zdrowia pacjenta, według RxList.

Zagrożenia

Najczęstszym działaniem niepożądanym jest biegunka z cefdinir według RxList. U niektórych pacjentów, cefdinir powoduje poważne reakcje alergiczne lub zagrażające życiu zapalenie okrężnicy.

Rozważania

Ponieważ cefdinir jest znana przyczyna szkody podczas rozwoju płodu u zwierząt laboratoryjnych, lekarzy ograniczyć stosowanie antybiotyków u kobiet w ciąży do sytuacji, w której nie ma bezpieczną alternatywą do leczenia. Jeśli masz historii choroby nerek, zapalenia jelita grubego lub zapalenia jelit, może nie być bezpieczny, aby podjąć cefdinir ostrzega Mayo Clinic.