adcov.com

Cechy codependent Osoby

Cechy codependent Osoby


Zachowania codependent są zakorzenione w dzieciństwie. Dorastanie w rodzinie, w której uzależnienie, choroba psychiczna lub nieuczciwe zachowania są obecne może prowadzić do strategii radzenia sobie, które przenoszone są na relacjach dorosłych. Strategie te są często niezdrowe. Codependent cechy osobowości są różne, ale jednym z najczęstszych jest potrzeba kontrolowania zachowań innych.

Pragnienie, aby "naprawić" Inni ludzie

Codependent osobowość jest obsesją zaspokajanie potrzeb innych, zamiast koncentrować się na realizacji własnych potrzeb, lub zwracając się do deficytu w jego własnej osobowości, która powoduje, żeby być przyciągani do osób potrzebujących. Czasami jest dorosły w relacji sprawia, że ​​czują się ważne i codependent kontrolę. Codependents są często zajęte miejsca pobytu osoby, z którymi jesteśmy w związku, i czuje się zagrożona, gdy osoba staje się w pobliżu innych ludzi.

Włączanie Inne

Bodźcem jest ktoś, kto pokrywa dla ukochanej osoby z uzależnieniem lub zdrowia psychicznego problemu. Przykłady obejmują żonę, która sprawia, że ​​usprawiedliwienia dla jej husbandâ € ™ s alkoholowych nieobecności w pracy, lub rodzica, który pozwala jej dorosłych dzieci do życia w domu, podczas gdy jej dziecko nie próbuje stać się samowystarczalny dorosłych. Bodźcem jest zależna od nieodpowiedzialnego zachowania innych, aby się czuć bardziej właściwe, lub odwrócić się od swoich własnych problemów.

Brak poczucia własnej wartości

Codependent ludzie często rosną w środowiskach, w których nacisk położony jest na kogoś innego, a ich własne potrzeby i preferencje, często nie są uznawane. Na przykład, rodzina była tak pochłonięci reakcji na dramat alkoholowe lub osoby chorej psychicznie, że może nigdy nie codependent miał miejsca, aby spojrzeć w terminie do identyfikacji emocji. Ponieważ jej potrzeby były ignorowane jako dziecko, ona stała się wierzyć jej potrzeby nie są warte spełnienia.

Męczeństwo

To normalne, że chce się być pomocny, ale ludzie, którzy są stale dzieje się starali, aby radzić sobie z problemami innych ludzi angażują się w niezdrowe zachowania. Jako dzieci, mogą być nagradzani za bezinteresownie stara się pomóc uszkodzonego osobę w rodzinie. Ponieważ ta rola jest znane, ci ludzie mogą zrezygnować z własnego życia i istnieją wyłącznie w celu pomocy innym. W ten sposób, codependent osobowości używa cudzych braków jako pretekstu do nie w pełni żyć własnym życiem.