adcov.com

CAT skanowania na przepuklinę

CAT skanowania na przepuklinę


Po wymagających bogate i bardzo inwazyjny zabieg chirurgiczny rozpoznawczej, przepukliny mogą być wykryte i precyzyjnie zlokalizowany podczas prostego, nieinwazyjnego skanowania CAT. Podobne do szybkiego i bezbolesnego rentgenowskich, tomografii komputerowej ma żywe, dwuwymiarowych obrazów kości, tkanek i narządów. Skanowanie CAT pomóc lekarz potwierdzi rozpoznanie przepukliny i ustalić plan chirurgicznej z najmniejszą ilością czasu odzyskiwania.

Przepukliny

Forma przepukliny gdy narządy i tkanki tłuszczowej wystawać mięśnia lub tkanki łącznej. Istnieją różne rodzaje przepuklin są klasyfikowane pod względem ich położenia. Najbardziej powszechne jest przepuklina pachwinowa, to jest wtedy gdy pęcherz i część jelita kłuć przez ściany brzusznej w pobliżu krocza. Inne rodzaje przepuklin mogą tworzyć wokół poprzednich miejsc chirurgicznych, blisko tętnicy udowej w udo, pępka i przepony. WebMD wyjaśnia, że ​​"wszystko, co powoduje wzrost ciśnienia w jamie brzusznej może to spowodować przepukliny, w tym otyłości, podnoszenia ciężkich przedmiotów, biegunka lub zaparcia, lub uporczywy kaszel lub kichanie."

CAT skanowania

CAT lub CT skanowania jest x-ray, który używa komputera specjalnej technologii do tworzenia szczegółowych obrazów wnętrza ciała, aby pomóc lekarzom podejmować trafne diagnozy. Skanowanie CAT są nieinwazyjne i bezbolesne. RadiologyInfo.org twierdzi, że tomografia jest "jednym z najlepszych i najszybszych narzędzi do badania ... brzucha i miednicy, ponieważ zapewnia szczegółowe, przekroje wszystkich rodzajów tkanki."

Wykonywanie skanowania

Przed skanowania CAT, może trzeba pić płynny kontrast lub może pojawić się kontrast poprzeczny przez IV. Kontrast pomaga maszyna ma lepsze zdjęcia. Podczas skanowania CAT dla przepukliny, zostanie umieszczony na stole, albo leżąc na plecach lub boku. Tabela będzie przechodzić przez maszynę szybko, a następnie z powrotem i powoli, gdy obrazy zostały zebrane. Technik poinformuje cię pozostać nadal i czasami wstrzymać oddech.

Po zakończeniu skanowania

Gdy komputer zebrał obrazy wysyłane do niego przez urządzenie do skanowania, radiolog analizuje obrazy i utworzyć raport na podstawie obrazów. Ten raport i kopie obrazów zostaną wysłane do lekarza. Lekarz będzie patrzeć na zdjęcia i sprawozdania oraz, w oparciu o wyniki, może zażądać, aby zrobić ponowne spotkanie. Jeśli obrazy potwierdzić, że masz przepuklinę, lekarz omówi procedury chirurgicznej i pomoże opracować niezbędne terminy medyczne.