adcov.com

Caralluma fimbriata Side Effects

Caralluma fimbriata Side Effects


Caralluma fimbriata jest roślin kaktus pozyskanie wielu częściach Indii. Stosowane w różnych formach, w tym roślin słynie appetite- i pragnienie-tłumiące możliwości. Coraz częściej traktowane jako suplement odchudzania, szerokie badania zostały wykonane w celu zidentyfikowania krótkoterminowe i długoterminowe efekty uboczne związane z jego spożycia.

Co to jest Caralluma fimbriata?

Caralluma fimbriata rośnie dziko w ośrodkach miejskich w Indiach i jest często sadzone jako krzewy drogowej lub znaków granicznych. Jest również spożywane jako warzywo w codziennej diecie wielu rodzimych populacji. Tradycyjnie przygotowane z przypraw i soli lub spożywane na surowo, a może jest również stosowany w Indian konserw jak chutneys. W swojej postaci ekstraktu, Caralluma fimbriata służy jako pomoc diety i tłumienia apetytu.

Skutki uboczne jako żywność

Tribal myśliwi często spożywać garść kawałków Caralluma fimbriata przed polowania uniknąć pakowania żywności i cierpi z głodu pragnienia na dłuższych polowań. W szeroko zakrojonych badań, profesorów uniwersyteckich, indyjskich botaników i lekarzy holistycznych zdrowia świadczą o jego braku toksyczności jako żywność bez negatywnych lub szkodliwych skutków zgłoszonych w populacjach o dużym zużyciu Caralluma fimbriata.

Skutki uboczne w postaci ekstraktu

Dodatkowe badania zostały przeprowadzone w celu określenia bezpieczeństwa Caralluma fimbriata jako ekstraktu podawane doustnie. Zakład Farmakologii na Świętojańskiej w Medical College w Bangalore w Indiach, informuje, szeroko zakrojone badania na szczurach w celu identyfikacji toksyczności doustnej. Szczurom podawano dawki dzienne Caralluma fimbriata porównywalną do ich masy ciała przez okres badania, trwającego 14 dni. Badanie tkanek i narządów Badania później nie wykazały nieprawidłowości w zdrowiu narządu lub funkcji, aby dalej nie wskazują na długotrwałe fizyczne skutki zdrowotne spożycia w postaci ekstraktu.

Wyniki studium przypadku klinicznego

W Instytucie Badań Zachodnia Geriatrii, przeprowadzono badania w celu określenia skutków ubocznych lub problemy związane z korzystaniem Caralluma fimbriata jako suplement odchudzania w swojej formie ekstraktu. W badaniu tym 26 pacjentów z nadwagą, więcej niż 60 procent uczestników, którzy otrzymali substancję czynną doświadczył utraty wagi podczas stosowania suplementu bez uczestników zgłaszających żadnych skutków ubocznych wyciągu.

Suplement Caralluma Side Effects

Jako suplement odchudzania, wszelkie skutki uboczne użycia wydaje się minimalne. Caralluma jest uważane za bezpieczne dla większości ludzi, gdy podjęte przez okres do 60 dni. Jedyne działania niepożądane, które zostały zgłoszone na WebMD, o zdrowie i informacje medyczne zasobów Internetu, są łagodne, niestrawność, wzdęcia, zaparcia i zapalenie błony śluzowej żołądka. Wszelkie zgłoszone zakłócenie znika z doniesień tygodniu stosowania. Jednakże, nie należy przyjmować Caralluma jeśli jesteś w ciąży lub karmiących piersią.