adcov.com

Bruksizm u dzieci

Bruksizm to stan, w którym dzieci nie szlifować, zaciska zęby podczas snu. Lęk, frustracja i stres może wywołać stan u dzieci. Większość przypadków bruksizm są uważane za szkodliwe i znikają w czasie. Dostępne dla bardziej poważnych form bruksizm jest kilka opcji leczenia.

Fakty

Do 15 procent dzieci są narażone na bruksizm. Dzieci poniżej 5 roku życia są bardziej podatne na rozwój stanu niż starszych dzieci. W wielu przypadkach dzieci wyrastają bruksizm do czasu są one 10 lat. Dzieci często cierpią z bruksizm podczas głębszych okresach snu. Bruksizm występuje częściej u dzieci, które mają nierówne zęby.

Przyczyny

Nie wydaje się być bezpośrednią przyczyną bruksizmu u małych dzieci. Dzieci, które były zdenerwowany lub zły o wydarzeniach, które miały miejsce w ciągu dnia, mogą wykazywać oznaki bruksizm podczas snu. Bruksizm może być również odpowiedzią bólu, dziecko może być uczucie. Dzieci, które są ząbkowanie może rozwijać warunek. Dzieci, które walczą z nadpobudliwością mogą być bardziej podatne na rozwój bruksizm.

Efekty

Wiele dzieci nie zdaje sobie sprawy z ich zgrzytanie zębami lub zaciskając przyzwyczajenia. Niektóre dzieci doświadczają bruksizm bez żadnych negatywnych skutków. Dzieci, które rozwijają się poważne bruksizm może skończyć z rozdrobnione i wrażliwych zębów. Bruksizm może również prowadzić do erozji szkliwa zębów. W przypadku, gdy dziecko cierpi z powodu chronicznej bruksizm, chorobę stawu skroniowo (TMJ) może rozwijać.

Diagnoza

Dzieci doświadczające bruksizm może skarżyć się na ból szczęki, kiedy pierwszy raz na jawie. Obgryzanie paznokci gryzienie lub na obiektach, takich jak ołówki mogą być również objawy bruksizm. Dzieci dotknięte tą chorobą często żuć na wewnętrznych policzkach.

Leczenie

Leczenie może być konieczne, gdyż dzieci zwykle wyrastają bruksizm. W cięższym przypadku dziecko może trzeba nosić straży usta. Strażnik usta formowane w kształt zębów dziecka i noszone przez całą noc.
Choć strażnicy mogą być skuteczne, dzieci mogą mieć trudności z dostosowaniem się do nich. Terapii redukcji stresu jest również wykorzystywana, aby zapobiec bruksizm ponownemu występowaniu. Dziecko dotknięte bruksizm powinien dentysty regularnie do oceny.