adcov.com

Brokuły Kiełki Żywienie

Kiełki brokułów są pożywne jedzenie, które można dodawać do sałatek, kanapek lub po prostu zjedzony równinie. Można znaleźć kiełki brokułów w lokalnym sklepie spożywczym w sekcji produktów. Wszelkiego rodzaju kiełki zwykle trwają jednego do dwóch tygodni w większości, jeśli są w lodówce. Pamiętaj, aby zjeść je od razu cieszyć się świeżym ostry smak ich zaoferowania. Jedzenie tych kiełków jest sposobem na dostarczenie organizmowi dodatkowych witamin, minerałów i błonnika.

Historia

Kiełki brokułów są od tysięcy lat, ale po raz pierwszy znaleźć popularność w Stanach Zjednoczonych w 1990 roku. Wiele osób świadomych zdrowia zaczął jeść kiełki brokułów częściej do poprawy ich zdrowia. Liczne badania zostały wykonane na temat korzyści z kiełków brokułów. W jednym z badań, w szczególności prowadzone w John Hopkins University, wykazały, że pewne związki fitochemiczne bojowe choroby występują w kiełków brokułów. Zespół naukowców samodzielnie silne fitochemiczne nazwie glukorafanin.

Funkcje i zalety

Kiełki brokułów są również bogatym źródłem błonnika. Włókno jest konieczne dla prawidłowego trawienia usuwając toksyny z okrężnicy i pomaga utrzymać wypróżnienia regularny. Harvard School of Public Health przeprowadzili badania, które ujawniły jak błonnik może zmniejszyć ryzyko chorób serca poprzez redukcję płytki w tętnicach wieńcowych. Zablokowanie tych naczyń mogą prowadzić do ataków serca i włókien pozwala oczyścić pewne bałagan.

Kiełki brokułów są również bogate w wapń. Wapń jest potrzebny dla mocnych kości i zębów. Wapń jest bardziej ważne, jak się starzejemy, bo nasze kości stają się coraz bardziej kruche w czasie. Jeść pokarmy bogate w wapń, takich jak kiełki brokułów może dodać zdrowia i długowieczności do Twojego życia.

Najlepsze związki fitochemiczne znajdujące się w kiełków brokułów są cartenoids jak beta-karoten. Inne związki fitochemiczne znajdujące się w kiełków brokułów zawierają likopen, zeaxathin i luteinę. Sklasyfikowane również jako składniki odżywcze, każda dostarcza organizmowi efektów ochronnych dla oczu, mózgu, serca i innych narządów.

Kiełki brokułów zawierają również szeroki asortyment enzymów takich jak diastazy, sacharazy, alpah, glikozydazą i inwertazy. Enzymy pomagają organizmowi trawić jedzenie oprócz poprawy funkcji metabolicznych. Enzymy rozkładają tłuszczu i węglowodanów i innych składników odżywczych w organizmie. Enzymy odgrywają również rolę w absorpcji składników odżywczych i usuwanie toksyn.

Rozważania

Kiełki nie może trwać długo, więc wszelkich starań, aby jeść je jak najszybciej po ich kupić. Aby zachować świeżość, można również próżniowo pakować je w lodówce i kapusty. Pomoże to również w celu zachowania wartości odżywczych.

Jeśli lubisz brokuły, pokochasz kiełki brokułów, bo smakuje jak brokuły tylko w innej formie. Sezon można kiełki brokułów z oliwą z oliwek lub z pestek winogron, aby dodać dodać dodatkowy smak. Ponadto, można również dodać kiełki brokułów ulubionej zielonej smoothie. Dla dodatkowego smaku dodać surowego miodu lub nektaru agawy. Aby uzyskać największe korzyści odżywcze jeść jedną filiżankę kiełków brokułów dziennie.

Geografia

Kiełki brokułów może być uprawiana w klimacie całego świata. Są one popularne we Włoszech i inne ciepłe climates.Today Kiełki brokułów są uprawiane głównie w Kalifornii. Idealne miejsce do rozwoju kiełków brokułów jest w cieplejszym klimacie, gdzie temperatura nie spadnie poniżej 40 stopni F lub iść wyżej niż 70 stopni, z niewielkimi wahaniami.

Odżywczych w kiełkach brokuły mogą się różnić w zależności od zawartości witamin i minerałów w glebie. Żyzna gleba produkuje najbardziej odżywczych gęste pędy. Jeśli rosną kiełki w domu, można kupić witaminy bogate gleby i używać kompostu dodać dodatkowe witaminy.

Expert Insight

Johns Hopkins University profesor dr Paul Talalay i jego zespół badawczy odkrył, że kiełki brokułów zawierają wysoki poziom sulforafan. Tego składnika jest związkiem przeciwnowotworowym u roślin. Wysokie stężenie tego składnika znajdują się w głowach brokułów i kapusty.