adcov.com

Brodawka stopy Zakażenie

Brodawka stopy Zakażenie


Jak idziesz, można zauważyć, ból w stopie. Podczas inspekcji na obszarze przetargowym, widać niewielkie wybrzuszenie. Może to oznaczać, że dostał zakażonych wirusem, który powoduje brodawki podeszwowe i doświadczamy wybuch. Brodawki podeszwowe infekcje są powszechne, ponieważ stan jest zaraźliwy i łatwo rozprzestrzenia się w miejscach publicznych, gdzie ludzie mają tendencję, aby przejść boso. Chociaż nie można pozbyć się wirusa, można nauczyć się rozpoznawać i leczyć infekcje.

Definicja

Brodawki podeszwowe są małe, szorstkie narośla skórne na stopach, które zwykle pojawiają się białawy lub ciałem kolorowe. Mają jasno określone granice, a często są upstrzone małymi czarnymi kropkami. Mayo Clinic mówi kropki są faktycznie zakrzepła naczynia krwionośne. Brodawki podeszwowe są zazwyczaj nieszkodliwe, ale mogą być denerwujące, jeśli zaburzać zdolność do marszu lub biegu ze względu na ich lokalizację.

Lokalizacja

Główna różnica między brodawki podeszwowe i wspólnych brodawek jest ich lokalizacja. Według National Institutes of Health, brodawki podeszwowe wybuchają na podeszwach stóp, a nie z rąk i palców, takich jak wspólne odpowiedników. Mayo Clinic mówi, że najczęściej pojawiają się w obszarach, które są pod presją jak piętach lub piłki stóp. W zależności od lokalizacji, mogą być dość bolesne i kolidować z mobilności.

Przyczyna

Masz brodawki podeszwowe powodu infekcji przez wirusa brodawczaka ludzkiego (HPV). Mayo Clinic mówi musisz mieć bezpośredniego kontaktu z wirusem, aby zarazić. To jest bardzo zaraźliwa i rozwija się w ciepłych, wilgotnych obszarach, takich jak szatnie, prysznice i pokładów basen. Jeśli idziesz w tych obszarach i mają cięć lub przerwy skóry na nogach, może wprowadzić swoje ciało i spowodować wybuch Brodawka stopy. Jednak ludzie, którzy są narażeni na wirusa nie dostaniesz wybuch. Mayo Clinic mówi, że to jest najbardziej prawdopodobne, ze względu na różnice w układzie odpornościowym każdej osoby.

Leczenie

Nie można całkowicie wyleczyć infekcję Brodawka stopy, ponieważ HPV pozostanie wewnątrz twojego ciała, gdy zostałeś zainfekowany. Można jednak traktować ognisk brodawek w domu lub wizyty u lekarza. Najłatwiejsze poduszki lecznicze zabiegi lub ciecze, które można kupić bez recepty. Możesz też kupić zestawy do domu do zamrożenia swoich brodawki podeszwowe lub mają lekarz zrobić podobną procedurę. Zgodnie z Mayo Clinic, lekarz może leczyć uporczywe przypadki z brodawek wysokiej wytrzymałości rozpuszczania cieczy, odcinając je, niszcząc je za pomocą igły elektrycznej lub wykonując operację laserową.

Ostrzeżenie

Chociaż brodawki podeszwowe są zazwyczaj nieszkodliwe, mogą oprzeć leczenia, ponieważ wirus może rzucić z powrotem w skórę, jak je leczyć. Pozwala to na nowe pojawiają się brodawki jak najszybciej pozbyć się starych. Mayo Clinic mówi, należy traktować nowe brodawki tak szybko, jak to możliwe, aby temu zapobiec. W przeciwnym razie można dostać zwane klastry brodawki brodawki mozaikowe i cierpieć wiele bólu.