adcov.com

Bolesne jest dializy nerek?

Bolesne jest dializy nerek?


Dializa jest proces zastępowania funkcji nerek w przypadku braku nerek roboczego. Ani sama hemodializa ani dializa otrzewnowa jest bolesne; Jednakże, istnieją pewne efekty uboczne, które mogą spowodować niewygodę.

Fakty

Albo dializy lub przeszczepu staje się konieczny po utracie 85 do 90 procent czynności nerek. Żaden z tych zabiegów, pacjent będzie śmierć.

Hemodializa

Podczas hemodializy, około kubek krwi pacjenta jest usuwana w czasie, i przesącza się przez urządzenie do czyszczenia i usunąć nadmiar cieczy. Większość zabiegów hemodializy są wykonywane w klinikach do dializy trzy lub więcej razy na tydzień.

Dializa otrzewnowa

Dializa otrzewnowa jest wykonywane głównie w domu przez wprowadzenie płynu do jamy brzusznej pacjenta, kilka razy dziennie.

Komplikacje

Podczas dializy nerek sama powinna być bezbolesne niektóre powikłań, takich jak skurcze mięśni może być niewygodne. Te skurcze mogą wystąpić, jeśli zbyt dużo płynu usuwa zbyt szybko.

Zapobieganie / Obróbka

W celu zapobieżenia skurcze mięśni, pacjent powinien ściśle stosować się do ich diety nerek i ściśle kontrolować ich spożycie płynów. Jeśli występują skurcze podczas zabiegu mogą być szybko usunięte przez podawanie płynów pacjentowi.