adcov.com

Ból zębów Sensitive

Wrażliwość zębów jest problemem, który dręczy wielu Amerykanów; w rzeczywistości ma to wpływ prawie połowa populacji w jednym punkcie lub innego. Wrażliwość zębów na ogół wynika z ubytków, pęknięte lub zużyte zęby, szkliwo. Czułość można ustawić bardzo silnie lub stają się widoczne w czasie, w zależności od przyczyny. Profilaktyka jest niezbędna do walki czułość. Wrażliwość zębów nie może być w 100% uleczalny, ale wiele produktów i procedur może pomóc złagodzić ból.

Objawy

Pierwszy i największego symptom wrażliwości zębów jest, jeśli szczególności ząb lub zęby reagują na zmiany temperatury lub ciśnienia. Innym objawem jest bolesne, reakcja na jedzenie żywności, które są albo na zimno lub gorąco. Jeśli ta reakcja zmienia się z wrażliwych na zimno wrażliwe na ciepło w ciągu kilku dni, nerw zęba może być umierający, a może potencjalnie potrzebne leczenie kanałowe lub inne procedury.

Rodzaje

Buzzle.com definiuje dwa typy nadwrażliwości zębów. Typy te obejmują zębiny i miazgi czułość. Wrażliwości zębiny jest, gdy warstwa ochronna na zębinę, znany jako emalii i centum jest usuwany z zębiny. Proces ten prowadzi do zębów są ujawnione.

Nerwy mogą być dręczony przez wysokie lub niskie temperatury. Ten problem może wystąpić więcej niż jeden ząb. Czułość miazgi występuje, gdy pulp - środkowy ząb zawierającej naczynia krwionośne i nerwy - jest odkryty. Ten typ wrażliwość prowadzi zazwyczaj występuje tylko w jeden ząb na raz.

Przyczyny

Według ADA, wgłębienia i spękane zęby są zarówno przyczyną wrażliwości zębów. Inne przyczyny mogą obejmować zużyte szkliwa lub niezabezpieczonych korzeń zęba. Buzzle.com wymienia przyczyny wrażliwości zębiny jako niewłaściwa higiena jamy ustnej, niewłaściwe szczotkowanie, choroby przyzębia, popękane nadzienia, kwaśne pokarmy i napoje, wybielanie zębów i chirurgii guma. Przyczyny miazgi czułość do Buzzle.com są niedawne zakażenie, wypełnień, próchnica, zaciskając lub szlifowanie lub złamany ząb.

Leczenie

American Dental Association sugeruje leczenia nadwrażliwości zębów używając pasty do zębów odczulający przepisany przez dentystę. Kilka zastosowania pasty jest wymagane przed wyniki są zauważane, ale konkretna liczba zastosowań w ciągu dnia lub tygodnia powinien zostać poinformowany przez lekarza stomatologa. Używaj produktów z uszczelką American Dental Association akceptacji w celu zapewnienia jakości produktu. Jeśli pasta do zębów nie pomaga, jednorazowe procedury w biurze, takich jak żel z fluorem, uszczelniające korzenia zęba - i, w ciężkich przypadkach, leczenie kanałowe - może pomóc.

Zapobieganie

Zapobieganie nadwrażliwości zębów jest tak proste, jak ćwiczyć higieny jamy ustnej. Ada.org zaleca szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy dziennie. Inne zalecenia w zakresie higieny jamy ustnej to nitkowanie codziennie, zrównoważonej diety, ograniczając między posiłek przekąski, monitorowania spożycie cukru, a odwiedzając dentystę regularnie.