adcov.com

Ból nóg maluch

Ból nóg w malucha może wskazywać na wiele różnych warunków, z których wszystkie mają podobne objawy. Ważne jest, że jakiekolwiek nagłe problemy z nogą malucha być ocenione przez lekarza jak najszybciej, aby zminimalizować jego trwałe uszkodzenie.

Growing Pains

Growing Pains klasyfikowane są jako ból, który występuje w głębi mięśni nóg zazwyczaj w nocy. Ból może trwać około godziny w tym samym czasie. Zgodnie z Mayo Clinic, nie ma dowodów, że wzrost realnego boli. Jednakże działania, które małe dzieci biorą udział w można umieścić dużą ilość stresu w ich układu mięśniowo-szkieletowego. Masaż lub gorące okłady mogą być stosowane w leczeniu bólu. Over-the-counter leki przeciwbólowe, takie jak ibuprofen lub paracetamol może również pomóc.

Skręcenie lub Szczep

Zwichnięcie wpływa więzadła wokół stawu na nogi, gdy są one rozciągnięte zbyt daleko. Szczep występuje, gdy mięśnie nóg jest ciągnięty lub wykraczały poza pojemności. Skręcenia i naciągnięcia spowoduje malucha utykać i może spowodować obrzęk lub zasinienie w zależności od wagi. Traktuj szczepu lub zwichnięcie z odpoczynku, lód, kompresji i elewacji. Ibuprofen może być podawany w celu zmniejszenia bólu i zapalenia.

Złamanie kości lub zepsuty

Chociaż kości małych dzieci nadal są dość elastyczne, wystarczy ciśnienie może jeszcze powodować pęknięcie. Zasinienie, obrzęk, niemożność korzystania z nogi i silny ból to wszystko wskazuje na prawdopodobieństwo wystąpienia złamania. Jeśli istnieje podejrzenie złamania, natychmiast skontaktuj się z lekarzem.

Zapalenie szpiku

Zapalenie kości i szpiku jest zakażenie kości, który często wpływa na kości nóg. Według Szpitalu Dziecięcym w Bostonie, bakterie, takie jak Staphylococcus aureus lub wirusy, które weszły ciała są przyczyną zapalenia szpiku. Objawy u małych dzieci to ból, mniejsze zużycie nogi, obrzęk, zaczerwienienie i gorączka. Skany kości, rentgenowskie i badania krwi pomóc lekarzom zdiagnozować stan i rozpoczęciem leczenia antybiotykami, chirurgii i leków przeciwbólowych.

Septycznego zapalenia stawów

Ból nóg, który jest nagle bez historii urazu może wskazywać na septycznego zapalenia stawów. Małe dziecko z tym warunkiem, będzie miała ograniczony zakres ruchu, zwykle w kolanach i biodra i może działać gorączkę. Zgodnie z Mayo Clinic, septyczne zapalenie stawów spowodowane infekcją bakteryjną w organizmie, która rozprzestrzenia się na złączu powoduje silny ból. Badania krwi i zdjęcia rentgenowskie mogą zdiagnozować tę chorobę. Antybiotyki podaje się do leczenia, a nadmiar płynu w złączu, konieczne może być osuszony.

Młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów

Młodzieńcze reumatoidalne zapalenie stawów, albo JRA jest chorobą autoimmunologiczną, w której krwinki białe, nie jest w stanie odróżnić powierzchni zdrowych komórek i bakterie lub wirusy. Nemours, świadczący opiekę zdrowotną dla dużych dzieci, pokazuje JRA dotyka około 50.000 dzieci w Stanach Zjednoczonych. Choroba może pojawić się od sześciu miesięcy do 16 lat z pierwszych objawów są wspólne ból, zaczerwienienie i obrzęk. Chorobę rozpoznaje się na podstawie badania krwi i promieniowanie rentgenowskie, aby wykluczyć inne warunki, z tymi samymi objawami. Leki, fizykoterapia i ćwiczenia są stosowane w leczeniu skojarzonym JRA.