adcov.com

Ból jest Włókniaki macicy Objawy menopauzy?

Mięśniaki macicy, lub fibromyomas, często występuje u kobiet w okresie ich rozrodczym lat. Te wzrosty są nie wiąże się z jakimikolwiek znanymi przypadków raka macicy. Mięśniaki macicy są częste i zwykle nie wytwarzają wiele objawów. Najczęściej są one odkryte podczas rutynowych badań prenatalnych lub miednicy egzaminów USG. Leczenie zwykle nie jest wymagane, mięśniaków macicy na ogół nie powodują znaczącego bólu.

Fakty

Według Amerykańskiego Kolegium Położnictwa i Ginekologii, fibromyomas znajdują się w macicy, jak również na zewnątrz macicy. Te mięśniaki mogą w zakresie wielkości od grochu wielkości narośli na tak duży jak od 5 do 6 cm średnicy. Kobieta może mieć wszędzie od jednego do kilku, a może powoli wzrastać lub mogą szybko rozwijać. Niektórzy w ogóle nie zmieniać wielkości. Informacje statystyczne o rozwoju mięśniaków macicy sugeruje, że kobiety African-American, zwykle mają problem więcej niż inni.

Objawy

Narodowy Instytut Zdrowia twierdzi, że niektóre z bardziej zauważalnych objawów mięśniaków macicy może obejmować uczucie pełni w dolnej części brzucha, częste oddawanie moczu, ból w dole pleców, ból podczas stosunku płciowego i obfitego krwawienia i bólu podczas miesiączki. Krwawienie między cykli menstruacyjnych opisywano także jako objaw mięśniaków macicy. W niektórych przypadkach, zaburzenia rozrodcze mogą rozwijać się w wyniku tej choroby w tym, na początku pracy poronienia lub nawet niepłodności.

Mięśniaki macicy i Menopauza

Mięśniaki Uważa się, że wiąże się z hormonem estrogenu. To właśnie dlatego nie są uważane za powszechny problem dla kobiet przed okresem pokwitania lub te, które są w okresie pomenopauzalnym. Jednak drastyczne zmiany w poziomie hormonów, które występują jako kobiety w okresie menopauzy lub w okresie okołomenopauzalnym mogą powodować mięśniaki macicy, które są już obecne, by stać się bolesne. W niektórych przypadkach, krwawienie i cięższe w dolnej części pleców może być odczuwany jako dobrze.

Diagnozy

Badanie ginekologiczne może wykazać obecność mięśniaków macicy. Powiększenie macicy lub macicy, która pojawia się lumpy lub zniekształcone mogą być objawy mięśniaków. Ultradźwięków pochwy lub miednicy również wykazują objawy mięśniaków lub mogą być przeprowadzone w celu potwierdzenia ich obecności. W niektórych przypadkach, gdy przyczyną nieprawidłowości w obrębie miednicy jest pytanie, biopsja lub laparoskopii mogą być prowadzone w celu ustalenia, czy warunek jest łagodne lub złośliwe.

Leczenie

Terapia hormonalna jest często stosowana w leczeniu objawów mięśniaków macicy. Może to być w postaci dawkowania albo drogą zastrzyku. Operacja może być przepisywany w niektórych przypadkach. Może to obejmować histeroskopową chirurgii ambulatoryjnej, chirurgicznie zahamowanie przepływu krwi do macicy (embolizacji tętnicy) lub kompletny histerektomii. Przepisywanie hormonów i doustnych środków antykoncepcyjnych może być częścią leczenia i niesteroidowych leków przeciwzapalnych może być przepisywany bólu również.