adcov.com

Ból brzucha i zapalenie płuc u dzieci

Ból brzucha i zapalenie płuc u dzieci


Zapalenie płuc u dzieci jest często towarzyszą objawy brzuszne. Zapalenie płuc jest poważną chorobą, która powinna być zbadana przez lekarza.

Rodzaje

Twoje dziecko może mieć albo bakteryjne lub wirusowe zapalenie płuc. Zarówno prowadzić do infekcji płuc.

Efekty

Objawy bakteryjnego zapalenia płuc to nagłe wystąpienie objawów, takich jak wysoka gorączka, osłabienie, kaszel i trudności w oddychaniu. Dzieci mogą również wymiotować i mieć biegunkę. Wirusowe zapalenie płuc zaczyna się przeziębienia, które stopniowo gorzej. Objawy wirusowego zapalenia płuc to gorączka 101,5 stopni Fahrenheita lub wyższym, kaszel, świszczący oddech, trudności w oddychaniu, osłabienie, wymioty i biegunkę.

Rozważania

Zapalenie płuc nie zawsze może powodować problemy z oddychaniem. Jeśli dotknięty obszar płuc jest w pobliżu dolnej części płuc podstawowym objawem może być ból w nadbrzuszu zamiast.

Identyfikacja

Zapalenie płuc może być zdiagnozowane w gabinecie lekarskim podczas egzaminu. Rentgenowskie badanie krwi i wymazów z nosa może być używany do wyświetlania rodzaju płuc dotyka dziecka.

Leczenie

Lekarze leczeniu bakteryjnych antybiotyki zapalenie płuc. Lekarzy zaleca dodatkowych płynów i odpoczynek dla tych dzieci chorych na wirusowe zapalenie płuc. Może być także zalecane Tylenol i kaszel leku.