adcov.com

Biofeedback terapia zaburzeń głosu

Biofeedback terapia zaburzeń głosu


Biofeedback w leczeniu głosu wymaga użycia zewnętrznego urządzenia - często monitorze wideo - aby nakarmić pacjentom w czasie rzeczywistym informacje o fizjologiczną własnej produkcji głosowej, która jest normalnie unapparent pacjentowi. Pacjent jest następnie przeszkoleni interpretować informacje i ustabilizować niestabilne obszary problemowe podczas mowy.

Jak roboty Biofeedback

Gdy pacjent jest w stanie zobaczyć jasne, proste i niezawodne obrazy mechaniki własnej produkcji głosowej, potem może być w stanie usunąć konkretne problemy z ćwiczeń i innych wskazówek terapeutycznych.

EMG mięśni Vocal

Elektromiografia produkuje videoendoscopic obraz aktywności mięśni w pobliżu i wokół fałdów głosowych.

Obrazowania Vocal Fałdy

Elektromiograficznego obrazy wideo z fałdów głosowych pokazać ruch fałdy "podczas mowy, dając pacjentowi ciągłe informacje zwrotne w czasie ćwiczeń i terapii.

Terapia akustyczny

Terapia Acoustic to technika biofeedback, który wskazuje jakość tonu, głośności i głosowej. U niektórych pacjentów z zaburzeniami głośności są zachęcani do noszenia urządzenia biofeedback codziennie, aby pomóc w mowie potocznej.

Paradoksalne Wokal Ruch Fold (PVFM)

W leczeniu PVFM - przymusowego zamknięcia fałdów głosowych - pacjent ukarany videoendoscopic obraz zachowań swoich wokalnych fałdy "podczas oddychania.

Chrypka

Elektromiograficzna biofeedback jest coraz częściej stosowany w leczeniu dysfonii, wspólnej choroby, która daje głos napiętej i wyciśnięty dźwięk.