adcov.com

Bezdech senny i jego skutki

Bezdech senny i jego skutki


Bezdech podczas snu stanowią zaburzenia snu, które mogą wpływać na osobę, w dowolnym danym czasie. Istnieją pewne czynniki ryzyka, które mogą odgrywać rolę w ryzyko wystąpienia bezdechu sennego, ale są też zabiegi dostępne. Wiedząc więcej o bezdechu sennego może pomóc lepiej zrozumieć chorobę i daje pewien wgląd w przypadku uważasz, że bezdech senny.

Definicja

Bezdech senny jest zaburzeniem, które dzieje się poważna, gdy w drogach oddechowych jest zasłonięty podczas snu. Ludzie, którzy cierpią na bezdech senny, ale nie są obecnie leczący go może zatrzymać oddech kilku do kilkuset razy w ciągu nocy.

Rodzaje

Tak naprawdę są dwa rodzaje tego zaburzenia snu: obturacyjny bezdech senny (OSA) i centralnego bezdechu sennego. OSA jest bardziej powszechne wśród tych dwóch typów i jest, gdy w drogach oddechowych jest zatkany. Centralny bezdech senny jest w rzeczywistości nieco inaczej. Dróg oddechowych nie jest zablokowany; raczej, mózg nie może powiedzieć mięśni oddychać, ponieważ centrum sterowania układu oddechowego jest niestabilny.

Czynniki ryzyka

Każdy może rozwijać bezdechu sennego, ale nadal istnieją czynniki ryzyka, które odgrywają główną rolę, w tym nadwaga, jeśli jesteś mężczyzną, jeśli 40 lub starszych, a także, jeśli masz dość duże migdałki. Jeśli masz w rodzinie bezdech senny, to są również narażeni na ryzyko wystąpienia zaburzeń snu.

Efekty

Wiele razy skutki bezdechu sennego mogą być kontrolowane lub zapobiegać poprzez poszukiwanie odpowiedniego leczenia. Jednakże, jeśli nie jest leczona, może spowodować inne problemy zdrowotne, takie jak nieregularnego bicia serca, zawału serca, niewydolności serca, udaru mózgu i nadciśnienia.

Objawy

Najczęstsze objawy związane z bezdechem sennym obejmują bezsenność, budzenie się często w czasie snu, zmiany nastroju, zapominanie, zmniejszenie zainteresowania seksem, ból i suchość w gardle, gdy budzisz się rano, zmęczenie w ciągu dnia oraz w godzinach porannych bólów głowy ,