adcov.com

Barber Pole Robaki u ludzi

Barber Pole Robaki u ludzi


Słupa z robakiem, Angiostrongylus cantonensis, pasożytniczych nicieni jest - lub glisty - które mogą prowadzić do poważnych infekcji, a nawet śmierć w niektórych przypadkach, kiedy zaraża ludzkiego gospodarza. Dorosłych kobiet Robak ma "Fryzjer" słup typu spirala na jej ciała, co prowadzi do wspólnego Barber Pole nazwa robaka.

Gospodarze

Robaki fryzjer biegunowe są powszechnie spotykane w tętnicach płucnych szczurów, z których uzyskać inną nazwę: lungworms szczurów. Dojrzałe robaki dorosłych występują tylko u szczurów.

Ślimaki i ślimaki są podstawowym serwera pośredniczącego i tam larwy rozwijają aż będą infekcyjne. Szczury zabicia larw niedojrzały w kale, a ślimaki i ślimaki zarazić poprzez spożycie odchody szczurów. Larwy dojrzewają w ślimaki i ślimaki, ale nie stanie się robaki dorosłych chyba ślimak lub ślimak jest spożywane przez szczura.

Transmisja

Człowiek może się robaki biegun fryzjer z przyjmowaniem larwy w surowe lub niedogotowane ślimaków lub z wody zanieczyszczonej lub warzyw. Po spożyciu, larwy podróży przez krew do ośrodkowego układu nerwowego. Ponieważ ludzie są przypadkowe gospodarze, robak Polak fryzjera nie można odtworzyć w człowieka.

Objawy

Robaki mogą inkubować w ich żywiciela ludzkiego od jednego tygodnia do 47 dni. Wczesne objawy infekcji robakiem biegun fryzjera to poważny ból brzucha, nudności, wymioty i osłabienie. Gorączka może rozwijać się silny ból głowy i sztywność karku. Większość spraw rozwiązuje się bez leczenia.

W niektórych przypadkach, robak biegun fryzjer infekują oko jego ludzkiego gospodarza. Vision zostaną naruszone, będzie ból w oku i obrzęk siatkówki. Czasami robaki można usunąć operacyjnie z oka.

Angiostrongyliasis

Słupa z robak angiostrongyliasis, który jest najczęstszą przyczyną Eosinophillic zapalenie opon mózgowych w Azji Południowo-Wschodniej i Oceanii. Eosinophillic zapalenie opon mózgowych może prowadzić do śmierci lub trwałego uszkodzenia mózgu lub nerwów.

Diagnoza

Rozpoznanie angiostrongyliasis jest trudne. To jest zwykle oparta na pacjenta z objawami zapalenia opon mózgowych i po Eosinophillic historię podróży do obszaru zapowietrzonego lub narażenia na hoście ślimaka.

Leczenie

Nie ma szczególnego definiowania leczenia Angiostrongylus, ale większość lekarzy użyć kombinacji przeciwpasożytniczy leków - co może obejmować albendazol, iwermektynę, mebendazol lub pyrantelu - i steroidów do ograniczenia stanu zapalnego, jak robaki śmierć. Ból lek jest często przepisywany złagodzić dyskomfort pacjenta z Eosinophillic zapalenie opon mózgowych.