adcov.com

Badania w celu określenia choroby policystycznych nerek

Badania w celu określenia choroby policystycznych nerek


Wielotorbielowatość nerek jest chorobą genetyczną, która charakteryzuje się torbieli tworzących w nerki ostatecznie wypierania normalnej tkanki. Torbiele mogą rozwijać się w innych narządach, jak również. Diagnostyka i leczenie objawów jest kluczowe dla opóźniania niewydolność nerek.

Co to jest Zespół policystycznych choroba nerek?

Torbielowatość nerek (PKD) charakteryzuje się obecnością torbieli wypełnionych płynem w nerkach i w innych częściach ciała. Według National Institute of Diabetes i przewodu i chorób nerek, około połowa osób cierpiących na PKD w końcu wystąpić niewydolność nerek.

Diagnoza autosomalny dominujący PKD

Autosomalna dominująca PKD, najczęstszą postacią choroby mogą pozostawać przez wiele lat bezobjawowo. Diagnoza jest zwykle potwierdzone przez historię rodziny i obrazowania nerek za pomocą ultrasonografii, tomografii komputerowej lub MRI. Testy genetyczne mogą ujawnić autosomalny dominujący PKD.

Diagnoza autosomalna recesywna PKD

Autosomalny recesywny PKD jest często określany jako niemowlęcej PKD, ponieważ objawy mogą występować przed porodem. Obrazowanie Utlrasound może wykryć powiększenie nerek, nieprawidłowo ukształtowane, gdy dziecko jest w łonie matki. Obrazowanie wątroby może ujawnić nieprawidłowości wskazujących recesywny PKD.

Zarządzanie

W obu typach PKD, ważne jest, aby monitorować postęp torbieli, leczenie infekcji dróg moczowych antybiotykami i wysokiemu ciśnieniu krwi farmakologiczne i diety.

Rokowanie

Nie ma lekarstwa na zespół policystycznych choroby nerek. Zarządzanie objawów jest kluczowe dla opóźniania niewydolność nerek. W przypadku niewydolności nerek, dializa i nerki mogą być brane pod uwagę.