adcov.com

Badania nad komórkami macierzystymi na neurologiczne

Badania nad komórkami macierzystymi na neurologiczne


Zaburzenia neurologiczne choroby układu nerwowego; mogą wpływać na mózg, rdzeń kręgowy, nerwy czaszkowe, nerwów obwodowych, korzeni nerwowych, autonomicznego układu nerwowego lub Płytka nerwowo-mięśniowa. Komórki macierzyste komórki, które mogą rozwinąć się w różnych typach komórek wewnątrz ciała. Wielu naukowców uważa, że ​​komórki macierzyste mogą być stosowane do leczenia zaburzeń neurologicznych.

Dwa typy komórek macierzystych

Według Narodowego Instytutu Chorób Neurologicznych i Udaru Mózgu, istnieją dwa główne rodzaje komórek macierzystych: embrionalne komórki macierzyste i somatycznych komórek macierzystych. Główną różnicą pomiędzy tymi dwoma typami komórek, jest to, że zarodkowe komórki macierzyste mogą zmienić na dowolnym rodzaju komórek, podczas gdy somatyczne komórki macierzyste są stosunkowo ograniczone. Jednak oba typy komórek mają potencjał w leczeniu zaburzeń neurologicznych.

Historia

Somatyczne komórki macierzyste zostały wykorzystane do różnych zabiegów przez ponad 40 lat. Na przykład, jakie stosuje się w transplantacji szpiku kostnego. Jednak badania z wykorzystaniem embrionalnych komórek macierzystych w leczeniu zaburzeń neurologicznych jest stosunkowo nowy. Naukowcy zaczęli robić eksperymenty z ludzkich zarodkowych komórek macierzystych w 1998 roku, kiedy dr James Thomson odkrył sposób izolowania i wzrostu komórek. W 2009 roku firma Geron został oczyszczony przez FDA do rozpoczęcia pierwszego człowieka badania klinicznego z komórek pochodzących z ludzkich zarodkowych komórek macierzystych.

Jak Stem Cells leczyć zaburzenia neurologiczne?

Istnieją dwa główne sposoby, że naukowcy wierzą, komórki macierzyste mogą pomóc w leczeniu zaburzeń neurologicznych. Po pierwsze, naukowcy uważają, że możemy zyskać lepsze zrozumienie rozwoju komórek poprzez badanie komórek macierzystych. Wiele zaburzeń neurologicznych są wynikiem czegoś przeszedł ukośnie w trakcie rozwoju komórek. W ten sposób, poprzez zrozumienie rozwoju komórek, naukowcy mają nadzieję dowiedzieć się, sposób zapobiegania lub korygowania błędów rozwojowych.

Naukowcy także, że komórki macierzyste mogą być stosowane do zastąpienia zniszczonych komórek i tkanek, które są charakterystyczne dla wielu zaburzeń neurologicznych.

Kontrowersja

Według Raymonda G. Bohlin, dyrektora wykonawczego Probe Ministries, badania dotyczące embrionalnych komórek macierzystych jest kontrowersyjna, ponieważ wytwarzania tych komórek wymaga zniszczenia embrionu ludzkiego. Bohlin zauważa, że ​​badania nad komórkami macierzystymi somatycznych nie jest kontrowersyjna, ponieważ komórki mogą być pobierane od osoby wymagającej leczenia.

Najważniejsze osiągnięcia w dziedzinie badań nad komórkami macierzystymi

Badania nad komórkami macierzystymi w leczeniu zaburzeń neurologicznych jest jeszcze stosunkowo nowy kierunek studiów. Niemniej jednak badania zarodkowych komórek macierzystych somatycznych i już produkowane kilka kluczowych osiągnięć. W 1999 roku naukowcy z Centrum Medycznego Cedars-Sinai w Los Angeles usunięte komórki macierzyste od pacjenta z chorobą Parkinsona i wykorzystywali je do odtworzenia 6000000 dopaminergiczne neutralne komórki macierzyste. Lekarze następnie ponownie tych komórek do tkanki mózgowej pacjentów, w wyniku czego o 62 procent dopaminy i poprawę od 40 do 50 procent, w pewnych zadań mechanicznych.

W 2002 roku badania na University of Minnesota Medical School odkryli, że somatycznych komórek macierzystych, na ogół uważa się za stosunkowo ograniczone, mogą różnicować się w rzeczywistości różnych typach komórek w pewnych wąskich okolicznościach.

W 2007 roku naukowcy z Oregon Health Science University i skutecznie sklonowanych embrionów małp z komórek skóry z dorosłym z małpy, a następnie ekstrakcji komórek macierzystych z nich. To znaczy pierwszy czas procedura została wykonana na zwierzętach innych niż myszy. Jest nadzieja, że ​​ta sama metoda może być stosowana u ludzi. Ponadto zapewnia potencjał do dalszych badań chorób u małp, które naśladują chorób u ludzi.