adcov.com

Azbest Procedury usuwania

Azbest Procedury usuwania


Azbest jest włókno, które użyto do izolacji budynków przez dziesięciolecia, aż stwierdzono, że przyczyną międzybłoniaka, raka płuc. Od tego czasu, nie jest już w użyciu jako izolacji i jest regularnie usuwana z domów lub budynków. Usuwanie azbestu może być bardzo niebezpieczna praca, ponieważ suche włókna mogą powodować raka, czy pozostawione bez opieki. Nigdy nie wykonywać tę działalność na własną rękę; Zamiast zatrudnić specjalistów związane z usuwaniem azbestu.

Ochrona

Jednym z najważniejszych aspektów usuwania aspekty chroni siebie i swoich pracowników. Należy unikać oddychania lub rozprzestrzeniania włókna azbestu. Będziesz musiał respiratory pół twarzy, które mają filtry HEPA dołączone, odpowiednio wyposażone na każdego pracownika. Pracownicy muszą je golić brody, ponieważ włókna mogą dołączyć do włosów. Powinni nosić kombinezon nieco większe, niż potrzebują, aby mogły się swobodnie poruszać, a buty gumowe, które go wysoko na ciele. Nonfogging okulary oraz rękawice gumowe będzie również konieczne, aby chronić oczy i ręce.

Proces odkażania jest konieczne, gdy pracownicy pozostawić czyszczenie azbestu. Niektóre z narzędzi ochronnych, takich jak rękawice gumowe, powinny być usunięte i wyrzucone. Rękawice gumowe nie są ponownie wykorzystywane w każdej sytuacji. Kombinezony, buty i okulary mogą być ponownie wykorzystane, tak długo, jak wszystkie ślady azbestu są sprzątane od hotelu.

Zwilżanie

Pierwszym krokiem do usuwania azbestu jest mokro go. Azbest powinny być zwilżone przed usunięciem, podczas usuwania i przechowywane mokre aż dwukrotnie owinięty i przechowywane bezpiecznie. Zwilżania włókien azbestu utrzymuje z pływających w powietrzu i pomaga zawierać jego rozprzestrzenianiu.

Do nawilżania, trzeba będzie od 2 do 3-litrowy zbiornik spryskiwacza i płynu do mycia naczyń. Detergentu pomaga utrzymać azbest mokre dłużej. Podczas procesu nawilżania, należy objąć wszystkie meble, stoły, schody i podłogi z 6 mil folii polietylenowej, aby chronić te powierzchnie. Zawinąć te arkusze z tworzyw sztucznych i dysponowania nimi ostrożnie.

Upewnij się zachować zwilżania każdej powierzchni azbestu w trakcie usuwania. Może to najlepiej jeśli osoba moczy, a innych cięć. Nie rozpylać przy maksymalnej sile, czy można złamać i spowodować, że azbest unosić lub wpaść w obszarze trudno dostępne.

Usuwanie

Usuwanie azbestu będzie wymagało ostre dłuta, młotki, noże pazur ostrze maszynki i barów rozbiórka. Przed rozpoczęciem usuwania azbestu, ostrzeżenia dotyczące bezpieczeństwa po całym domu. Połóż materiał polietylenowy wokół domu na obszarze 6 stóp schwytać spadające azbest.

Wyjmij gwoździe i śruby mocujące siding lub panele w dół. To pomaga uniknąć nadmiernego łamania później.

Użyj dłuta, szczypce młotki i bary rozbiórka usunąć panele ze ścian. Zwilżyć powierzchnię, jak go usunąć. Po opuszczeniu panele na podłodze, należy użyć brzytwy i noże do usuwania azbestu z nim. Regularnie moczyć panele podczas usunąć azbest.

Magazynowanie

Bębny lub beczki stalowe, około 33 cm wysokości i 55 cm głębokości, powinny być pokryte z każdej torby z polietylenu 6 mil. Gdy bęben jest pełen, zamknąć brzegi torby z polietylenu i krawat to zamknięte. Umieścić go w innym worku i zamknąć worek off. Umieścić naklejki ostrzegawcze azbest na workach, i zabrać je na wysypisko. Usuń wszystkie plastik bezpieczeństwa i zawinąć go do utylizacji, a także, aby uniknąć go zwilżania włókien rozprzestrzenia.