adcov.com

Ayurveda leki Chrapanie

Chrapanie nie jest zwykle uważane za poważną chorobą, ale może być uciążliwy dla każdego spania w pobliżu, oraz może również prowadzić do obturacyjny bezdech w czasie snu lub górnym zespołem oporności dróg oddechowych. Przyjrzeniu się, co powoduje lub przyczynia się do chrapania pomoże znaleźć drogę do rozwiązania tego problemu. Ajurwedyjski podejście będzie uwzględniać pole energetyczne danej osoby i jej równowagi, aby znaleźć przyczynę i najlepsze leczenie chrapania.

Chrapanie

Podczas snu, podniebienie miękkie w ustach relaksuje, a to sprawia, że ​​dźwięk, gdy wibruje nazywa chrapanie. Zwykle pewne zawężenie przepływu powietrza przez nos lub usta, gardło, powoduje chrapanie.

Wyzwalacze

Kilka czynników może przyczynić się do chrapania. Przeziębienia, infekcje zatok, obrzęk przewodów nosowych i gardła, otyłość, palenie tytoniu, spożywanie alkoholu i opuchnięte migdałki i migdałki mogą przyczynić się do chrapania. Alergia na niektórych środkach spożywczych, takich jak nabiał, może również przyczynić się do opuchniętych fragmentów gardła i nosa, powodując chrapanie.

Inne uwagi

Nawykowe snorers były znane być dotknięty senność w ciągu dnia, nadciśnieniem i podwyższonym ryzykiem udaru mózgu, bóle w klatce piersiowej i zawału serca.

Ajurwedyjskie treaments

Medycynie ajurwedyjskiej jest oparta na przekonaniu, że ciało każdego człowieka jest jednym z trzech dosz lub pól energetycznych, które muszą być w równowadze dopracowane, i że brak równowagi na zdrowie i samopoczucie człowieka.

Ludzie są na kategorie według ich rodzaju ciała i przy okazji pewne bodźce zewnętrzne wpływają na ciało. Ludzie są umieszczane w jednej z trzech dosz - kapha, vata i pitta. Korzystanie z zabiegów ajurwedyjskich również pomoc w dotarciu do źródła problemu w organizmie, jak również leczeniu dolegliwości.

Jeden Ayurvedic leczenia zaleca przed snem i po przebudzeniu, zastosowanie 3 do 4 kropli zwykłego lub Brahmi ghee do każdego nozdrza.

Inny zaproponował leczenie jest zagotować wodę i strome mędrca w nim. Ostudzić, przecedzić go, a następnie płukać gardło wodą z szałwią przed pójściem do łóżka.