adcov.com

Autyzm wykonywania działalności

Ćwiczenie poprawia zdrowie fizyczne i psychiczne w każdym, i to nie różni się dla osób z autyzmem. Regularna aktywność tlenowa zmniejsza zakres nieodpowiednich zachowań - nadpobudliwością, autoagresji i agresji - i zwiększa pozytywne zachowania przez zmniejszenie stresu i niepokoju związanego z interakcji społecznych i problemów sensorycznych.

Rozważania

Ważne jest, aby zbadać preferencje i poziom komfortu na osoby z autyzmem przed wybraniem działalność. Autystyczny jednostka nie będzie wiedział, co może stać się aktywność będzie jego ulubionym, więc trochę czasu na eksperymenty i badania. Niezależnie od działania stają się częścią jego koncerty, znaleźć sposoby, aby wprowadzić inne osoby, w celu poprawy umiejętności społecznych, podczas gdy robi coś przyjemnego.

Zajęcia sensoryczne

Ćwiczenia sensoryczne zaangażowanie zmysłów, dodatkowo do zabawy aktywności. Będą one również pomóc autystycznego praktyk i eksperymentowania z różnymi bodźcami w bezpiecznym środowisku, co często zwiększa ich zdolność do poruszania rzeczywistych sytuacjach. Ogrodnictwo i pieczenia są doskonałe praktyczne działania zmysłów. Niektóre klasyczne gry z dzieciństwa mogą być również odpowiednio: pacynki, łapać, znacznik, gry planszowe lub gry identyfikacyjne jak I-Spy i pamięci.

Sport

Sporty zespołowe nie są zalecane dla osób z autyzmem z powodu subtelności interakcji społecznych wymaganych. Aerobik, pływanie, turystyka i golf są bardziej odpowiednie działania. Ze sportem należy bagatelizować, jeśli nie wyeliminować konkurencję. Nacisk powinien być zwiększenie koncentracji uwagi, dywersyfikacji interakcji społecznych, wysiłku fizycznego i przyjemność.

Sztuka

Muzyka, sztuki wizualne, teatr i taniec są działania łatwo dostosowany do poziomu autystycznego natury. Odtwarzanie muzyki i zachęcać ruch (taniec), zbadać różne uczucia związane z różnymi stylami muzyki. Czytać wiersze lub opowiadania i zachęcać działając z części. Pomoc indywidualna autystyczne wybierz instrument i pozwól im dotknąć, zobaczyć i odtworzyć go. Zapewnienie dostaw sztuki, rysunek, malarstwo zachęcać lub rzemiosła.

Ostrzeżenia

Dodanie nowych bodźców - słuchowych, wzrokowych, dotykowych, zapachem i społeczne - wraz ze zmianą rutyny i po prostu angażują się w działalność może być denerwujące i doprowadzić do wzrostu negatywnych zachowań. Niczego nie zmusza, ale nie poddawaj się zarówno potencjalne korzyści, jakie można osiągnąć są zbyt wielkie. W niektórych sytuacjach może to być najlepiej zacząć z autyzmem koncentruje ćwiczeń i aktywności DVD.