adcov.com

Aur zabiegi na migrenę

Migrena aura zaburzenia widzenia, które występuje wraz z tym bardzo bolesnej postaci bólu głowy. Pojawienie się migające światła jest zdecydowanie jednym z najbardziej powszechnych aury, ale można również świadkami migoczące plamy lub zygzaki w ramach swojej linii wzroku, jak i martwe, a nawet chwilową utratę wzroku. Niezależnie od tego, jak prezentują się te aury, są zabiegi, które pomogą zaradzić zarówno zaburzenia widzenia i samej migreny.

Leki krótkoterminowych

Z aur migreny, pierwsza linia obrony będzie obejmować over-the-counter leków, zwykle niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ), takie jak ibuprofen i naproksen. Są one brane doustnie na cztery do sześciu godzin w leczeniu bólu związanego z chorobą. Po ból rozprasza, aury powinny zniknąć.

Jeśli tego typu leków okazuje nieskuteczne, należy porozmawiać z lekarzem na temat leków na receptę. Dla wielu osób z aury migrenę, leki na receptę mogą przeciwdziałać zarówno ból i zaburzenia widzenia. Leki przeciwbólowe są często przepisywane w tej sytuacji, zwłaszcza, gdy ból jest wielki, ale lekarz może zdecydować się umieścić cię w jakiejś formie tryptan lub sporyszu. Leki te utrudniają uwalnianie peptydów w mózgu odpowiedzialnych za przekazywanie bólu, zmniejszenie odczucia, jak również inne związane z nimi aur.

Gdy migrena z aurą powoduje nudności, lekarz może przepisać również (w połączeniu z innymi formami leczenia) chloropromazyna lub metoklopramid. Chociaż nie może traktować rzeczywiste migreny lub aury, oba leki mają przeciwwymiotne właściwości do zmniejszenia jakichkolwiek nudności spowodowanych przez choroby.

Leki długoterminowych

W przypadku migreny z aur są wymagające problemem, może trzeba użyć więcej długoterminowe podejście do leczenia choroby. Za ta forma leczenia jest opcja, migreny muszą wystąpić kilka razy w ciągu miesiąca, czy każda migrena może trwać ponad 12 godzin. W takich sytuacjach lekarz może przepisać beta blokery, inhibitory ACE, leki, a nawet leki przeciwdepresyjne.

Samoopieki

Podczas gdy większość ludzi może znaleźć ulgę z krótkotrwałego lub długoterminowych planów leczenia, ważne jest również, w celu wprowadzenia pewnych środków samo-opieki, aby zmniejszyć potencjał przeżywa migreny z aur. Ze wszystkich rzeczy, które możesz zrobić, unikanie wyzwalaczy jest najbardziej skuteczne. Jasne światła i głośne dźwięki są dwa z najczęstszych czynników wyzwalających, ale migreny mogą być również aktywowane przez stres, zmęczenie, a nawet żywności, więc zwrócić szczególną uwagę na środowisko, poziom stresu, diety i cyklu snu.