adcov.com

Ataksji rdzeniowo-Leczenie zwyrodnienia

Ataksji rdzeniowo-degeneracja jest forma ataksji, który jest zdefiniowany przez pacjenta doświadczającego postępującą utratę kontroli mięśni szkieletowych, ale ich psychiczny ostrości zwykle pozostaje niezmieniona. Istnieją różnego sposobu leczenia choroby, mimo, że nie ma lekarstwa.

Przyczyny i objawy

Ataksji rdzeniowo-degeneracja jest formą ataksja, który jest używany do opisanych kilku chorób i warunków, które skutkują utratą funkcji ruchowych przez degenerację komórek w móżdżku, część mózgu jest ważny dla sterowania silnikiem. Ponieważ komórki te ulegają degeneracji, funkcja silnik stopniowo utracone, często do tego stopnia, że ​​są w stanie przeprowadzić służebny, z dnia na dzień zadań. Choroba jest progresywny, co oznacza, że ​​coraz gorzej z czasem. Przyczyny tego stanu może być genetyczne lub nie genetycznej.

Dziedziczny rdzeniowo-móżczkowa zwyrodnienie opisuje kilka różnych, ale bardzo podobne warunki genetyczne, które są identyfikowane na podstawie których na chromosomie zamieszkania. Jest to ich położenie genów, które odróżnia każdej formy ataksji, chociaż skutki warunki są w istocie podobne.

Nonhereditary spinocereballar zwyrodnienie może być spowodowane przez wiele rzeczy. Udar lub stwardnienie rozsiane może doprowadzić do nagłego pojawienia się ataksji. Nowotwory mogą powodować uszkodzenia móżdżku prowadzi również do postępującą ataksją, podobnie jak pewne substancje chemiczne, takie jak etanol, niektóre leki do leczenia drgawek i chemikaliów stosowanych w chemioterapii raka.

Ataksji rdzeniowo-zwyrodnienie zazwyczaj przedstawia się jako pogorszenie niezdarność i słabą koordynację, a także może prowadzić do deformacji kręgosłupa i ewentualnego paraliżu, zwłaszcza kończyn dolnych. Jeżeli spowodowane przez zaburzenia genetyczne, objawy zwykle prezentują się zanim pacjent osiągnie wiek 20, i nasilają się z upływem czasu.

Leczenie i rokowanie

Nie jest znane lekarstwo na dziedzicznej ataksji rdzeniowo-degeneracji. Jeżeli jest to spowodowane przez zewnętrznego czynnika, który nie jest genetycznym (tj czynniki chemiczne, udar, stwardnienie rozsiane i inne), leczenie za przyczyna jest stosowany w celu zapobiegania dalszemu zwyrodnienia móżdżku, gdzie to możliwe.

Jeśli przyczyna z rdzeniowe zwyrodnienia dziedziczne jest w naturze, nie ma lekarstwa i choroba postępuje, a ogólnie do zgonu. Tylko leczenie jest paliatywne w przyrodzie, w celu zwalczania symptomów z dostępnych leków i terapii (na przykład, traktując trudności z połykaniem lub w terapii gardła angioplastyce). Poradnictwo genetyczne mogą być pomocne, dostarczając informacji na temat choroby, strategie radzenia sobie, a dostępne opcje zarządzania progresji choroby.