adcov.com

Askorbinian sodu i utleniania

Askorbinian sodu i utleniania


Askorbinian sodu jest solą kwasu mineralnego askorbinowego, związków organicznych, bardziej znanego jako witamina C. Niektóre proponują oczywiste, że nie więcej biologicznie postaci, co oznacza, że ​​większa ilość witaminy stają się dostępne w krwiobiegu. Podobnie jak inne formy witaminy C, askorbinian sodu jest przeciwutleniaczem.

Rodzaje

Podobnie jak inne askorbinianów mineralnych, askorbinian sodu jest nieco mniej kwaśna niż zwykły kwas askorbinowy. Dlatego może być korzystne u ludzi, którzy doświadczają cierpienia przewodu pokarmowego ze zwykłego formularza, choć dowody na poparcie tego twierdzenia jest ograniczona.

Funkcja

Askorbinian sodu jest dobrym źródłem kwasu askorbinowego (witaminy C), która jest niezbędna w organizmie do syntezy kolagenu (ważne białko strukturalne) i noradrenaliny, neuroprzekaźnika krytycznej do prawidłowego funkcjonowania mózgu. Poważny niedobór witaminy C może spowodować chorobę zwaną szkorbutem.

Korzyści

Witamina C działa jako przeciwutleniacz; ponieważ jest łatwo utlenia może chronić inne cząsteczki, takie jak DNA lub RNA z utleniania przez wolne rodniki lub reaktywne formy tlenu. Korzyści askorbinianu sodu w tym względzie są takie same, jak u innych postaci witaminy C.

Rozważania

Chociaż Uważa się, że askorbinian sodu może być bardziej biodostępny niż w innych postaciach, jest mało danych w tym momencie na to, że dostarcza żadnych korzyści więcej niż zwykły kwas askorbinowy. Nie ma w chwili obecnej nie ma powodu, aby sądzić, że każdy forma witaminy C jest lepszy od drugiego.

Ostrzeżenie

1000 miligramów askorbinian sodu zazwyczaj zawiera 111 miligramów sodu, tak wysoki poziom spożycia askorbinian sodu może znacznie zwiększyć ilość sodu w diecie. Jak zawsze, jeśli masz wątpliwości co do tego, czy ten dodatek jest właśnie dla Ciebie, to najlepiej skonsultować się z lekarzem.