adcov.com

Asimadoline Side Effects

Asimadoline Side Effects


Asimadoline jest obiecującym lekiem w fazie rozwoju w leczeniu pacjentów z zespołem jelita drażliwego (IBS), w którym biegunki dominujący symptom (IBS-D). Obecnie istnieje tylko jeden lek zatwierdzony przez US Food and Drug Administration (FDA) do leczenia IBS-D, a jej stosowanie ogranicza się do lekarzy uczestniczących w programie szczegółowym w leczeniu kobiet z ciężką IBS-D, które nie odpowiedziały na inna terapia.

IBS

Mayo Clinic szacuje, że jedna na pięć osób ma IBS, ale to mniej niż połowa konsultować swoich lekarzy na temat ich objawów, które zwykle obejmują bóle brzucha lub skurcze, wzdęcia, gazy, biegunka i / lub zaparcia i mucusy stołek. IBS na ogół klasyfikowane pod względem ich przeważającym objawów: biegunki, IBS z (D-IBS), IBS z zaparć (C-IBS), IBS, że przemiennie zaparć i biegunki, IBS (A).

Rokowanie

Zgodnie z Mayo Clinic, IBS jest często zaburzenia jelita grubego i nie powoduje trwałe uszkodzenie jelit, które mogą wystąpić z bardziej poważnych zaburzeń żołądkowo-jelitowych, takich jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego i choroby Leśniowskiego-Crohna. Większość osób z IBS nie występują poważne objawy i wiele osób cierpiących na IBS mogą zarządzać ich objawów poprzez monitorowanie ich dieta, styl życia i stres.

Asimadoline

Asimadoline jest terapia, że ​​powieść jest rozwijany przez Tioga Pharmaceuticals, Inc, w leczeniu pacjentów z IBS-D. W wczesnym badaniu klinicznym, Tioga poinformował, że asimadoline signficantly zmniejszony ból, pilność, częstotliwość wypróżnień i wzdęcia w porównaniu z placebo (tabletki cukru) zarówno u mężczyzn jak i kobiet. W badaniu tym, asimadoline mówiło się ogólnie dobrze tolerowany i nie powoduje żadnych negatywnych skutków związanych z dawka jest podawana. Według Tioga, asimadoline nie wniesie żadnych zastrzeżeń w zakresie bezpieczeństwa w oparciu o dane z badań klinicznych na początku ponad 1100 pacjentów ocenianych na bieżąco.

Zatwierdzenie przez FDA

Przed FDA ocenia dane na temat leków w rozwoju, Faza 3 badania muszą być wypełnione. Tioga Pharmaceuticals ogłosiła, że ​​rozpoczęła się faza 3 badania w czerwcu 2010 roku będą one prowadzenia badań w fazie 3, zanim FDA ma wystarczających danych, aby określić, czy asimadoline jest bezpieczny i skuteczny w leczeniu pacjentów z IBS-D.

[Patrz komunikat prasowy]

Skutki uboczne

Etap 3 Testy zapewni dobrą profil skuteczności asimadoline i żadnych skutków ubocznych, które mogą wystąpić w trakcie leczenia. Te działania niepożądane zostaną wymienione w etykietach narkotyku, tak aby lekarze i pacjenci są świadomi ryzyka i korzyści wynikających z leczenia asimadoline.