adcov.com

Arthritis fizykoterapii Spine

Rdzeniowy zapalenie stawów jest z jednego lub większej liczby złączy kręgosłupa. Istnieje wiele rodzajów zapalenia stawów, lecz dwa najbardziej typowe to zapalenie kości i stawów i reumatoidalne zapalenie stawów. Zarówno powodować sztywność, obrzęk i ból. Kilka form zapalenia stawów, które występują zwykle obejmować kombinację leków i terapii fizycznej. Ponieważ każdy przypadek jest inny, omówić wszystkie możliwe metody fizykoterapii z lekarzem lub ortopedy.

Fizyczne możliwości leczenia

Nierównowagi mięśni są główną przyczyną zapalenia stawów kręgosłupa. Brak równowagi wpływa na postawę ciała, przyczyniając się do szyi i pleców. Zwyrodnienie w kościach i wapnia nagromadzenia są inne przyczyny, jak i przeszłe urazy i operacje, przepuklina dysków i kości ostrogi.

Chociaż nie ma lekarstwa na zapalenie stawów kręgosłupa, fizjoterapia jest skuteczne w zmniejszaniu bólu, poprawę ruchu i wzmocnienie mięśni. Formy terapii stosowanych w leczeniu kręgosłupa obejmują terapii inwersji, mięśni terapii równowagi, wyzwalania uzdrawiającą terapię punktów i ciepło.

Terapia inwersji pomaga przy dekompresji i pomaga zmniejszyć stres stawów kręgosłupa. podczas terapii równowagi mięśniowej sprzyja stabilności miednicy i kręgosłupa i zmniejsza zużycie stawów i dysków. Terapia punkt aktywacji jest skuteczna w leczeniu zapalenia stawów kręgosłupa, pomagając przywrócić czynność mięśni i leczenia bólu. Uzdrowienie ciepła służy do zapewnienia penetracji bólu w stawach, a także w celu zwiększenia zakresu ruchów.

Woda do pływania i terapii

Niektóre ćwiczenia --- pływanie, zwłaszcza --- Wykazano również, że aby pomóc wzmocnić mięśnie wokół stawów i zmniejszyć sztywność i ból. Basen pozwala pacjentom korzystać z bardzo mało stresu do stawów. Wyporu wody zmniejsza również ciężar umieszczony na grzbiecie.

Leczenie i trakcji chiropraktyka

Dla cięższych przypadkach zapalenia stawów kręgosłupa, chiropractics manipulacji jest czasami zalecane; może to przynieść ulgę od szyi i ból w dole pleców. Znacznie mniej energiczne formy manipulacji znany jako trakcji może być również korzystne.