adcov.com

Apteka Leków Identyfikacja

Apteka Leków Identyfikacja


Możliwe jest, farmaceuty lub Poison Control Center do identyfikacji narkotyków przez ich cech wizualnych. Produkowane tabletki i kapsułki mogą być wizualnie zidentyfikowane w celu określenia: nazwę, producenta leków i moc dawki. Istnieje pięć charakterystykach używanych do identyfikacji leków.

Forma

Przy identyfikacji leku, ważne jest, aby rozróżnić tabletki i kapsułki. Tabletki są skompresowane masy leków. Kapsułki są muszle żelatynowe zawierające sproszkowany, granulowany lub płynne lekarstwa.

Kształt

Tabletki są zazwyczaj stałe i kształt tarczy, ale mogą być w kształcie trójkątnym, kula (kapsułki) lub ma pusty środek jak pączek. Kapsułki są zazwyczaj w kształcie pocisku, ale może być również okrągłe jak łożysko kulkowe lub poduszkę w kształcie.

Kolor

Kolor jest istotna charakterystyczne identyfikacji leków, które mogą być wykorzystane do rozróżniania tabletek o podobnych wymiarach i kształcie.

Tekst / Imprint

Większość pigułek ponosi oznaczenia na ich powierzchni w postaci litery, cyfry lub logo firmy, które są niezbędne do identyfikacji narkotyków.

Wynik

Wynik na depresję linia przez środek tabletki, który jest używany w celu umożliwienia tabletki do podziału. Tabletka może mieć więcej niż jeden wynik. Kapsułki nie są punktowane, a każdy szew na kapsułki nie jest istotne w identyfikacji narkotyków.