adcov.com

Aparaty słuchowe i efekty na odbiorczy ubytek wysokiej częstotliwości

Aparaty słuchowe i efekty na odbiorczy ubytek wysokiej częstotliwości


Technologia aparatów słuchowych wzrosła i rozwinęła się znacznie w ciągu ostatnich 50 lat. Ludzie już od noszenia skrzynek głośników podłączonych do rury w uchu do niemal niewidocznych, ukrytych urządzeń cyfrowych za uchem, które wydają się magicznie zwiększenia dźwięk.

Przyczyny

Niedosłuch czuciowo konta 90 procent utraty słuchu. Może to być spowodowane przez starość, genetyki, niektórych leków, choroby lub urazu ucha (hałas).

Efekty

Większość osób z niedosłuchem odbiorczym tracą zdolność słyszenia wyższych częstotliwości. To oznacza, że ​​nie można usłyszeć wysokie noty, ale może jeszcze usłyszeć niskie tony.

Przemówienie

Spółgłosek są w wyższych częstotliwościach, a dźwięki samogłosek są zazwyczaj w połowie do niższych częstotliwości, w zależności od głosu mówiącego. Osoby z ubytkiem słuchu wysokiej częstotliwości mają trudności ze zrozumieniem mowy, bo nie słychać spółgłoski.

Aparaty słuchowe

Wiele cyfrowych aparatów słuchowych może być zaprogramowany do amplifikacji częstotliwości, które użytkownik nie słyszy naturalny. Daje słabosłyszących ludziom możliwość rozmawiania w hałaśliwym otoczeniu, takich jak strony i restauracji.

Rodzaje

Aparaty słuchowe są przeznaczone do noszenia zarówno w uchu lub za uchem. "Na ucho" typy są w różnych rozmiarach, najmniejszy siedzi najdalej wewnątrz kanału słuchowego. "Za uchem" typy mają obudowę, która spoczywa za uchem (gdzie uchwyty okularów usiąść) i mikrofon jest w tym przypadku. Rurka biegnie od obudowy do kanału słuchowego. Głośnik jest na końcu rury.