adcov.com

Alternatywy protezy do Tori Removal

Alternatywy protezy do Tori Removal


Protezy włączyć tych, którzy stracili swoje zęby, aby normalnie żyć i jeść rzeczy, które były w stanie zjeść z ich naturalnych zębów. Czasami, gdy potrzebne są protezy, stomatolog usunąć małe, kościste narośla w okolicy dziąseł, zwanego tori.

Według amerykańskiego lekarza rodzinnego wpisu do dziennika, usuwanie tori jest konieczne tylko wtedy, gdy koliduje z regularnej funkcji lub uniemożliwić protezy z montażu dobrze. Ogólnie rzecz biorąc, każdy rodzaj protezy może być alternatywą dla usunięcia tori. Jednak niektóre rodzaje protez są mniej prawdopodobne, aby zakłócać tori.

Overdenture

Overdenture są jak makijaż dla zębów, ponieważ opierają się na górnej części pozostałych zębów. Zamiast usunięcie wszystkich zębów i zastąpienie ich konwencjonalnych protez, stomatolog może zalecić Proteza, aby zapewnić Państwu pomoc w żuciu i miłej uśmiechem. Jeśli masz tori na szczęki, overdenture może wspierać swoich zębów, nie powodując tarcie torusa.

Dodatkowo, nowe protezy wykonane z miękkiego materiału, takiego jak CuSil, ma tendencję do pasował i głębszej do area.The dziąseł bezpieczne dopasowanie zmniejszy tarcie i protezy ruchu, kolejną zaletą, jeśli masz torusa.

Mini Implant-Protezy zatrzymane

W 1990, mini wersja zachowała implantach protezy zadebiutował. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli masz żuchwy tori, ponieważ mogą mieć one umieszczane w dolnej szczęki bez nacięcia. Lekarz wstrzyknie obszar ze znieczuleniem ogólnym, a następnie zainstalować mini implantu-zachowane protezę. Operacja, która trwa zwykle mniej niż godzinę, jest praktycznie bezbolesne.

Implanty stomatologiczne

Implanty są rozwiązaniem, jeśli potrzebujemy protezy, ale mają wystarczająco dużo kości posiadania sztucznych zębów wstawione do linii szczęki. Implanty wyglądają i działają jak zwykłe zęby. Jeśli masz do czynienia z jednej strony podniebiennej lub żuchwy tori, że implanty nie będzie kolidować z narośli. Zgodnie z Cleveland Clinic, implanty stomatologiczne są alternatywą dla protez; Jednak eksperci nie polecam dających się z dentystą, ponieważ niektórzy ludzie nie są kandydatami do implantów stomatologicznych.