adcov.com

Alternatywy dla przeszczepu wątroby

Wątroba jest jednym z najbardziej elastycznych organów w ludzkim ciele. Jednak, podobnie jak wszystkich innych organów, że jest podatny na choroby. Jeśli jest poddawana choroby, alkoholizmu lub niektórych leków, w końcu zaczynają się pogarszać wątroby i jedynym rozwiązaniem na przeżycie jest przeszczep wątroby. Obecnie naukowcy starają się nauka pacjentów z chorobą wątroby dają nadzieję na alternatywy dla procedury ryzykownej i kosztownej.

Powody do przeszczepów

Istnieje wiele powodów, dla transplantacji wątroby; Na przykład, niektórzy ludzie rodzą się z wadami wrodzonymi wątroby. Inni cierpią z powodu zakrzepicy, stan, który powoduje, że wątroba mieć trudności odprowadzanie żółci. Długotrwałe uszkodzenie wątroby od stanów i chorób, takich jak choroba Wilsona, zapalenie wątroby i marskość wątroby, może również prowadzić do konieczności przeszczepu. Ponadto, alkoholików i narkomanów stosować tak dużo stresu na ich wątrób, że w końcu organy rozpoczną się pogarsza i muszą być zastąpione przez przeszczep.

O przeszczep wątroby

Zasadniczo, przeszczep wątroby chirurgicznie zastępuje chorą wątrobę z zdrowej. Zazwyczaj przekazał wątroby pochodzi z niedawno zmarłego człowieka. Według badań przeprowadzonych przez Penn State Hershey, udany przeszczep wątroby może wydłużyć życie pacjenta przez trzy lata lub więcej. Pacjenci nadal muszą być na leki na resztę ich życia. Dodatkowo koszt operacji i leki mogą stać się kłopotliwe dla wielu pacjentów po przeszczepie.

Alternatywy naturalne

Wielu nie chce ryzykować, że nowa wątroba będzie odrzucony lub po prostu nie stać na koszty z tym związane. Realizują one ryzykowne naturalne alternatywy, które mogą przedłużyć ich życie trochę, ale nie koniecznie leczyć swoją wątrobę. Dwa przykłady są dodatkiem ekstraktów z nasion mleka ostu i karczochów do codziennej diety. Obie zostały powiedział, aby pomóc w regeneracji wątroby sam. Robią to poprzez zwiększenie syntezy białek, a tym samym wzmocnienie zdolności narządu do regeneracji.

Innym naturalnym suplementem, aby dodać do diety choroby wątroby jest mniszek; jest użyteczny w wątrobie jako naturalny odtruwa. W przeszłości wiele kultur Wykorzystano wszystkie te substancje jako naturalnych środków na dolegliwości wątroby. Jednak ludzie powinni być świadomi, że badania naukowe nie jest jeszcze potwierdzone zasadności tych roszczeń.

Usunąć Infected część wątroby

Inną opcją, jako alternatywy dla transplantacji wątroby przez żywy donor uzyskując część swego zdrowej wątrobie częściowej transplantacji. W teorii jest to, że zdrowy segment uszkodzonej wątroby jest nadal w stanie ostatecznie regenerujące się. Odbiorca musi mieć znaczną ilość zdrowej wątroby i nie może być w zaawansowanych stadiach zwłóknienia.

Częściowe przeszczep wątroby nie pochodzi z niektórych zagrożeń dla dawcy. Może to spowodować zbyt dużo stresu w swoim systemie i jak z każdej operacji, może ona cierpi na śmiertelną infekcję. I jak z kompletną przeszczepu wątroby, odbiorca może jeszcze odrzucić wpłat część lub cierpią z powodu infekcji, jak również.

Terapia komórek macierzystych wątroby

Jednocześnie najbardziej kontrowersyjna i prawdopodobnie najlepszy potencjał alternatywą dla przeszczepu wątroby wątroby terapia komórkami macierzystymi. Do tej pory nie było wiele udanych testów na zwierzętach. Najbardziej obiecujące aspektem tej alternatywy jest to, że może on być stosowany we wcześniejszych stadiach choroby wątroby lub pacjentów, którzy nie mogą wystarczająco długo czekać do przeszczepu wątroby. Dawcy z niedoskonale zdrowych wątrobach, którzy zwykle nie ofiarowują swoją wątrobę, przyczyni się do komórek.

Istnieje kilka możliwych zagrożeń wraz z tą procedurą, w szczególności wysokiego ciśnienia krwi i wzrost zakrzepów. Niestety, wyniki badań nie są jeszcze na tyle dość perfekcji to być łatwo dostępna alternatywa dla przeszczepu wątroby.