adcov.com

Alternatywy dla dwuogniskowych

Alternatywy dla dwuogniskowych


Im jesteś starszy, tym bardziej prawdopodobne jest, że będzie przepisane okulary korekcyjne, które są obiektywy oferują jednostkom dwa różne punkty kontaktowe. Dwuogniskowych mogą być nieodpowiednie dla niektórych, ale nie są właściwym rozwiązaniem dla każdego. Na szczęście, nie są popularne alternatywy dostępne dla tych, którzy chcieliby, aby zbadać inne opcje.

Chirurgii refrakcyjnej oka

Chirurgii refrakcyjnej oka ma na celu poprawę wzroku do tego stopnia, że ​​sztuczne soczewki nie są już konieczne. LASIK jest jedną z najczęstszych postaci refrakcyjnej chirurgii oka. Podczas LASIK, specjalista wykorzystuje laser do rozwiązania różnych warunków wpływających na oko, w tym krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Skonsultować się z okulistą, aby omówić rodzaj chirurgii refrakcyjnej, która może być właśnie dla Ciebie.

Soczewki kontaktowe

Soczewki kontaktowe są popularną alternatywą dla okularów dwuogniskowych, i są w wielu formach --- w tym niektórych stylów, które oferują ten sam korekcji wzroku jak okulary dwuogniskowe. Kontakty są zwykle miękkie i wytrzymały. Niektóre soczewki kontaktowe są przeznaczone do przedłużonego noszenia dla tych, którzy nie chcą kłopotów stale wyjmowania i wkładania soczewek.

Soczewki wewnątrzgałkowe

Soczewka wewnątrzgałkowa soczewka sztuczna jest włożona do oka przez lekarza w celu zastąpienia oryginalnej soczewki. Odbywa się to zazwyczaj, ponieważ przy soczewki wypaczenie się zaćmy. Soczewka wewnątrzgałkowa jest zaprojektowany z elastycznego materiału i jest zwykle wyposażony w soczewkę jednoogniskowym dostrojony do widzenia pacjenta. Implanty powinny być monitorowane przez kilka miesięcy po operacji, aby uniknąć poważnych powikłań.